Lista ocen Skoda Octavia I Hatchback (509) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 602 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał M.
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Zawieszenie wydaje się optymalne. Wg mnie jest bardziej komfortowe od Octavii II, która zachowuje się nerwowo i twardo. Sprawdza się w dalekich podróżach, miękko ale nie buja jak w amerykańskich samochodach. Trzeba przyzwyczaić się do zarzucania tyłem na ostrych zakrętach.
~ tomkat
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Sztywny ale nie do przesady. Trzeba uważać na ciasnych łukach długi zwis za tylną osią ciągnie kufer na zewnątrz zakrętu - Golf 4 niby taki sam ale w zakrętach dużo bardziej przewidywalny ale i tak daleko mu do Focusa dopiero V generacja nadążyła do konkurencji
~Irek
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Prowadzi się bardzo dobrze. Idzie jak po szynach. W zimie przydaje się ESP - od razu widać kiedy tracimy kontakt z nawierzchnią i kiedy należy zwolnić. Po przejechaniu obydwoma Skodami 100.000 km, mogę powiedzieć, że ani razu mnie nie zaskoczyła nieoczekiwanym zachowaniem na drodze.
~Norbert (Kombi Elegance, 2001, 170kkm, 110KM)
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Po takim przebiego konieczna wymiana amortyzatorów (i dopiero teraz) ze względu na zaczynajace się ząbkowanie opon tylnej osi. Przód - wyciek oleju z lewego amorka. Wcześniej - przy przebiego ok. 110 kkm wymiana gum na wahaczy przednich i drążka stabilizatora.
~markos73
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
To kolejny mocny punkt Octavii. Układ jezdny jest w zasadzie niezniszczalny - tak mówią w serwisie Skody. Jak do tej pory mogę tylko przyklasnąć tej opinii od kiedy ją kupiłem nic w tym temacie nie robiłem, a Skoda śmiga dzień w dzień.
~Robert
Hatchback 1.8 20v Turbo 150KM 110kW
Drogi trzyma się jak diabli (czyli na tyle na ile pozwalają nasze asflty i ogumienie). Jeszcze nie zdarzyło mi się wchodzić bokiem w zakręt. Kierownica reaguje żwawo, układ wspomagający sprawia, że kręci się z przyjemnością jedną rączką.
~polandojin
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
nie mam sie czego czepiac, procz skrzypiacych gum na amortyzatorach :D to potrafi byc dokuczliwe ... poza tym to limuzyna. ładnie wybiera nierownosci, ale niestety nei jest to Jeep i niektorych naszych dziur nie jest w stanie ładnie wybrac :D hehehe
~edek
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
bardzo komfortowa- na trasie pięknie płynie- przy dynamicznym wchodzeniu w zakręty trochę się pochyla ale zachowuje tor jazdy ( myślę o rozpórce na przednie kielichy ) zajebisty promień zakręcania- koła skręcają jak w mesiu w 124 pod kątem do jezdni
~boozee
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
uklad jezdny nalezy do slabych punktow Octavii,a przedewszytskim amortyzatory jak i sprezyny, ktore powoduja po przebiegu okolo 100kkm bujanie jak stara lajba. Maglownica tez lubi dac o sobie znac jak i gumki pod stabilizatorem, ale to sa drobne sprawy.
~Dudek
Hatchback 1.9 TDI 101KM 74kW
Auto jest na wydłużonej płycie podłogowej Golfa III, więc nie można się spodziewać cudów. Przy obciążeniu mocno galopuje i lubi zarzucić tyłkiem. Na pusto dosyć stabilnie. Fajny układ kierowniczy. Jednak do Focusa czy Astry III bardzo dużo brakuje
Skoda Octavia I Hatchback