Lista ocen Skoda Octavia I Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW 2001-2010 (14) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Spotkałem się z opiniami, że tej skrzyni biegów brakuje 6 biegu, bo na autostradzie silnik pracuje na wysokiej prędkości obrotowej. Otóż moje zdanie jest inne. Skrzynia biegów jest bardzo dobrze zaprojektowana do tego silnika. Bieg 1 jest do ruszania, na 2 jesteś w stanie szybko wjechać na skrzyżowanie, 3 jest biegiem uniwersalnym, to możesz pokonać na niej zakręt w mieście lub też zacząć się dynamicznie rozpędzać. 4 pozwala bezpiecznie...
~karroryfer
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Można powiedzieć że się przyzwyczaiłem ( poprzednio jezdziłem Octavią I i było jeszcze gorzej ). Raczej długi skok więc sportowo ciężko jezdzić ;) No i od nowości problem z 1 - czasem trzeba wysprzęglić aby włożyć. Za to jest chyba ( tak jak 1) dosyć trwała
~mentos4m
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Czasami problemy z włożeniem 3 i wstecznego biegu. W serwisie twierdzą, że z 3 nic nie a się zrobić bo wszystkie OCTAVIE I z tym silnikiem tak mają. Z biegiem kilometrów 3 coraz rzadziej szwankuje.
~Gumiś
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Nie podoba mi się wchodzenie "jedynki" i "dwójki". Wchodzą stosunkowo ciężko. Jazda po mieście jest niezbyt przyjemna ze względu na częste użycie tych dwóch biegów.
~MAREK .
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
MOJA SKRZYNIA OD NOWOŚCI NIE WIDZIAŁA MECHANIKA RĄK SPRZĘGŁO I SKRZYNIA DZIAŁAJĄ PRAWIDŁOWO POMIMO ŻE SŁYCHAĆ ŁOŻYSKO OPOROWE ALE TO MA 243 TYŚ .
~shovel
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
trochę toporna, ale biegi wchodzą, a raczej wchodziły dobrze. Przy 19700 km przebiegu padła - tylko wsteczny dał się wrzucić. Poza tym - skrzynia za krótka!
~T>D
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
do dupy troche, czasem biegi nie chcą wejść nie wiem czemu auto stało w garażu prawie 3miesiące i 2 i 4 bieg wchodzą jakby na dwa razy
~Krzyś
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Trochę brakuje 6-ki na niemieckich autostradach :) 2-ka potrafi zgrzytnąć. Reszta jak najbardziej w porządku.
~paderewsku
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
skrzynia haczy, legendarne nity w DUU, u mnie jak na razie ich nie pościnało
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia I Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
8,7
9,2
~Tomek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
2 bieg lubi stawiać opory przy wrzucaniu, a poza tym jest perfekcyjnie.
Skoda Octavia I Kombi