Lista ocen Skoda Octavia I Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW 2001-2010 (15) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
W mojej Octavii mam Climatronic. Bardzo polecam. Praktycznie zawsze jeżdżę w trybie automatycznym i czuję się w samochodzie bardzo dobrze. Nadmuch na przednią szybę także działa prawidłowo, kiedy szyby zaparują, bez problemu nadmuch usuwa zaparowania. W zimę także w Octavii jest ciepło. Oczywiście jest jedno zastrzeżenie. Te wszystkie wrażenia nie są od razu. Trzeba dać czas, aby w zimę silnik się nagrzał, a w lecie klimatyzacja swoje zrobiła....
~MAREK .
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
LATEM NO CÓŻ MOGŁO BY BYĆ LEPIEJ ALE CO MOŻNA ŻĄDAĆ OD SAMOCHODU Z 1998 ROKU , CO DO OGRZEWANIA JEST SUPER ZIMĄ W TRASIE PO ROZGRZANIU SIĘ SILNIKA NIE MUSZĘ WŁĄCZAĆ NAWIEWU SIŁA PĘDU POWIETRZA WTŁACZA CIEPŁO W WYSTARCZAJĄCO ( PRZY 80 KM/H )
~zawaja
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Przy włączonej klimie wszystko jest dobrze, ale jazda bez klimy w deszczu to ciągła walka z zaparowanymi szybami. W zimie wnętrze nagrzewa się szybko. Przy zmrożonych szybach nieoceniona jest opcja rozmrażania przedniej szyby.
~Gumiś
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Auto nagrzewa się stosunkowo szybko, ale wentylacja przedniej szyby dość słaba. W deszczowe dni szyba paruje (mimo wymiany filtrów) i nawet maksymalny nawiew potrzebuje sporo czasu, aby znów była przejrzysta.
~Tomek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Dmuchawa przy ustawieniu na ręce wieje silnym strumieniem który jest bardzo nie przyjemny, co więcej może powodować tzw. \"owiania\", czyli bóle części ciała. To nie żart. Aczkolwiek chłodzi bardzo dobrze.
~mentos4m
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Climatronic działa bardzo dobrze. W lecie chłodzi a w zimie grzeje choć mógłby to robić trochę szybciej przy niskich temperaturach.
~Grzegorz
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Łatwo uszkadzające się kratki nawiewów, przy opcji climatronik kłopotliwe jest wyłączenie nawiewu.
~karroryfer
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Klima i ogrzewanie działają ok ( teraz przy prozach -4 stC pełne rozgrzanie to pierwsze 5km)
~Dereq - former Skoda user
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Ja miałem autko bez klimy ale nie moge narzekać nawiewy pracują bez zarzutu i skierowane są własciwie.
~T>D
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Wszystko super wydajne i szybkie grzanie, dobrze działąjąca klima.
Skoda Octavia I Kombi