Lista ocen Skoda Octavia II Kombi Facelifting (43) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek_D
Kombi Facelifting 1.4 TSI 122KM 90kW
Ilość miejsca jest ponadprzeciętna, zarówno z przodu jak i z tyłu. Przy wzroście 190 mam nadal duży zapas w regulacji fotela na odległość od kierownicy i spokojnie mogę usiąść sam za sobą. Fotele bardzo dobre (wersja sportowa), trzymają świetnie w szybko pokonywanych zakrętach. Co prawda wydaje mi się że osoby "słusznej postury" mogą narzekać na zbyt ciasne oparcie :-) Bagażnik jest bezkonkurencyjny - ogromny, płaska podłoga po...
~Michał B.
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Tutaj to chyba Skoda bije na głowę konkurencję. Siedząc sam za sobą (178 cm wzrostu) na tylnej kanapie, mam jeszcze potężny zapas na nogi. Nad głową wejdzie spokojnie cała dłoń. Na miejscu kierowcy również mam sporo miejsca dla siebie, a pasażer obok nie powoduje u mnie poczucia klaustrofobii. Pod tym względem nie ma lepszego auta. Nie wspominając o bagażniku o pojemności 580 litrów.
~Sławek
Kombi Facelifting 1.6 MPI 102KM 75kW
Więcej niż potrzeba, szczególnie z przodu. Mam 1.86 cm wzrostu i przy wadze 92 kg mam tak ustawiony fotel kierowcy, że jak siadam na siedzeniu za nim to wciąż mam akceptowalną ilość miejsca. Choć gdybym miał podróżować 10 godzin, to chciałbym mieć go nieco więcej. Ale 2-3h bez problemu mógłbym tak jechać. Uwaga - dla osoby siedzącej na środku tylnej kanapy jest mało miejsca na nogi - przez podłokietnik.
~Adam
Kombi Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Podejrzewam że drużyna koszykarska nie miała by problemów z komfortowym podróżowaniem - a więc dla przeciętnej rodziny miejsca będzie pod dostatkiem. Jako kierowca (183cm) mam sporo miejsca na nogi a i za mną jeszcze ktoś wygodnie usiądzie. Wygodne fotele dobrze trzymają na zakrętach. Podłokietnik daje komfort jazdy na trasach. Nic tylko jeździć
~ouragan
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Dałbym 4 ale ... patrząc z zewnątrz. W środku zacna fabia szczególnie z tyłu. Duży kufer robi swoje, dzieci radośnie rozpychają nóżkami oparcia foteli przednich. Fotele przednie powodują, że poczucie jakiej takiej przestrzeni jest skutecznie tłumione przez odczucie bólu kręgosłupa i ramion.
~gregor_aw
Kombi Facelifting 1.9 TDI 105KM 77kW
Jesteśmy szczupli, ja wysoki, rodzina 2+2. Jeśli dorzucimy 3cie cudze dziecko albo dorosłego między dziećmi z tyłu to da się wytrzymać nawet nad morze. A jeśli dojdzie klatka z kotem na kolanach to jest już nieco za ciasno bo z tyłu nie ma tak wiele miejsca jak cofniemy przednie fotele.
~Zenosik
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 110KM 81kW
Chyba największy atut samochodu. 4 osoby podróżują w bardzo komfortowych warunkach. 5 również aczkolwiek środkowe miejsce tylnej kanapy nie jest tak wygodne jak pozostałe. Bagażnik zdaje się być bez dna. 5 dorosłych osób zapakowało się do bagażnika na wakacje i jeszcze zostało sporo miejsca.
~T.
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Moje dziecko senior urosło i mierzy prawie 190 cm, a mimo to z tyłu jeździ jak panicho. Też jest fanem sportów motorowych, ogrania różne dziwne auta (np. Subaru 300KM), ale z uśmiechem na gębie ładuje się na tylni fotel podczas rodzinnych podróży i śmieje się ze mnie, że to ja "pedałuję".
~Karter
Kombi Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
No tutaj skoda daje dużo. Jest miejsce na nogi zarówno z przodu jak i z tyłu. Oczywiście nie porównuję tutaj Skody Octavia z BMW 7 czy Audi A8. Natomiast w swojej klasie Skoda jest duża na tyle, żeby wygodnie było zarówno kierowcy jak i pasażerom bez względu na to czy podróżują z przodu czy z tyłu.
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia II Kombi Facelifting
6,4
8,8
10,2
~mpmw
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Bardzo duża ilość miejsca na nogi dla kierowcy jak i pasażerów, szczególnie wziąwszy pod uwagę, że jest to tylko kompakt i to zaprojektowany około 20 lat temu. Warto przymierzyć się do przednich foteli, bo są dość wąskie. Z tyłu miejsca na trzy foteliki niestety nie starczy.
Skoda Octavia II Kombi Facelifting