Lista ocen Skoda Octavia III Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW 2017-2018 (11) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jackor
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Na chwilę obecną trudno wskazać koszty utrzymania poza paliwem. Samochód standardowo jest objęty programem darmowych przeglądów przez okres 4 lat lub 60 tyś. km. Spalanie jak dla mnie jest bardzo zadowalajace, na przestrzeni 5 tyś km średnia jaką pokazuje komputer oscyluje nieco poniżej 6 ltr/100 km (15 % miasto/85 % poza miastem i autostrada do 140 km/h) styl jazdy oceniam na przewidujący lecz dynamiczny :)
~Ratownik
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Jak na razie brak jakichkolwiek usterek. Mam tylko ogromną nadzieję ze sytuacja nie ulegnie zmianie. Bardzo oszczędny silnik. Przed dotarciem 90km/h oscylowalo około 4.3 l na setkę. Obecnie wychodzi 3.8 l. Naprawdę trzeba się napocić żeby samochód spalił powyżej 7 litrów. Przy 130 km/h spalanie 5.6 -5.8. W mieście dobrą robotę odwala system START-STOP. Kwestia przyzwyczajenia do systemu;)
~Michał
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Silnik jest naprawdę oszczędny, chociaż wskazania komputera można włożyć między bajki. Pomiary pod dystrybutorem pokazują, że auta spala realnie 0,5l więcej, niż podaje komputer. Jest to jednak mniej niż konkurencja od Opla, czy Forda.
~Łukasz
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Do tej pory jedynym kosztem dla mnie jest zużycie paliwa oraz polisa ubezpieczeniowa. Znając koszty serwisu w ASO poprzedniego Superba myślę że nie będzie źle. Co do kosztów paliwa to są na bardzo akceptowalnym poziomie.
~Andrzej
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Jest według mnie dobrze. W mieście około 7,8 l /100km poza miastem poniżej 6l jechałem na tempomacie zadana prędkość 90 km/h spalanie 4.5 l średnie zużycie wyniosło około 7l /100km wydaje mi się ze to dobry wynik.
~Szymon
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
miałem pakiet serwisowy, parę razy dolałem olej, przez 3 lata raz wymieniłem wycieraczki i to wszystko :)
~DarekP
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Dolozylem 150 za naprawe centralnego zamka + wycieraczki + olej i filtry co 10tyś
~Piotr
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Spalanie bardzo zadowalające, co do inncych kosztów to za wcześnie na wnioski.
~Maks
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Poza dość wysoka ceną zakupu auto nie zużywa oleju a spalanie jest dość małe.
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia III Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
6,8