Lista ocen Skoda Octavia III Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW 2017-2018 (10) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
SZOK !!! Pozytywny oczywiście. W swojej karierze użytkownika samochodów przerabiałem wiele modeli i jednostek napędowych. Jako pasjonat motoryzacji przeczytałem chyba wszystkie opinie na temat silnika 1.4TSI. Ale nauczony doświadczeniem " jak dbasz, tak masz" z pełną świadomością i odpowiedzialnością wybrałem właśnie ten silnik. Jest to drugi silnik TSI, który użytkuje i tak jak w wersji 1.8 TSI i w tej, nie zawiodłem się. Silnik 1.4 TSI 150KM...
~Michał
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Silnik ma charakterystykę zbliżoną do diesela. Dla wielu osób to może zaleta, dla mnie nie. Auto ma wkurzającą charakterystykę. Turbosprężarka włącza się bardzo gwałtownie. Po zmianie biegów występuje znaczna turbodziura, a następnie turbo pompuje cały moment (już od 1,5 obrotów). Auto w tym momencie można powiedzieć imponuje osiągami, ale to wrażenie szybko mija, bo ten efekt utrzymuje się przez około 2 sekundy, a dalej jakby gaśnie, chociaż...
~jackor
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Charakterystyka rozwijania mocy może śmiało konkurować z silnikami diesla. Jest wyjątkowo elastyczny właściwie od 1500 obr/min a na 6 biegu przy 70 km/h swobodnie odjeżdża zapewniając rozsądne obchodzenie się z paliwem. Po uruchomieniu w zimie (listopad-grudzień) na odcinku 1,5 km wskazówka temperatury pnie się do góry a olej po kolejnych 6 km zaczyna łapać temperaturę 50 st. C
~Ratownik
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Silnik mocny, elastyczny, nie ma problemu z wyprzedzaniem, ze startem. Jadąc zgodznie z ECO Green 70 km/h na 6 biegu wciskając pedał gazu, nie trzeba nic redukować. Auto poprostu ciągnie do przodu bez wahania. Trzeba tylko zwracać uwagę na teren zabudowany bo można się ponieść fantazji:)
~Marcin Stan.
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Totalne zaskoczenie....silnik dynamiczny dobrze radzi sobie z autem ,nie jest to demon prędkości ale spokojnie... do szybszej jazdy wystarcza
~Kamil
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
bardzo dynamiczny, jednak po 70 tys. km, na postoju, zaraz po uruchomieniu, czuć lekkie szarpnięcia
~HugSon
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Dynamiczny silnik, aczkolwiek spalanie dość dalekie od danych podanych przez producenta.
~Andrzej
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Silnik kultura pracy wysoka, dobrze wyciszony, nie sprawia problemów.
~Maks
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Bardzo dynamiczny przy tym niezwykle oszczedny
~Mario
dość fajnie przyspiesza