Lista ocen Skoda Octavia III Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW 2015-2016 (16) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MCiech89
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Nie narzekam, ale wydaje mi się, że mogłoby być to wydajniejsze. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest dość duże wnętrze dlatego ciężko szybko podgrzać lub schłodzić wnętrze. Plusem jest automatyczna 2 strefowa klimatyzacja. W nocy nie muszę wszystkich w samochodzie chłodzić. Aczkolwiek 3 strefa przydałaby się. W zimie wnętrze dość szybko ogrzewa się. Lusterka szybko podgrzewają krople deszczu lub śnieg. Podobno droga klimatyzacja przez ten nowy...
~MCiech89
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Na razie dodaję ocenę maksymalną. Nie wiem jeszcze jak wydajna będzie klimatyzacja w letnie upały. Ogrzewanie działa sprawnie dwustrefowo. Samochód dobrze nagrzewa się i dość szybko. Podgrzewane fotele działają szybko i już po chwili muszę zmieniać na pierwszy poziom. Bardzo polecam podgrzewaną przednią szybę.
~Michał Z
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Klimatyzacja w aucie działa bardzo sprawnie. Bardzo szybko również osusza szybę przednią. Podgrzewana tylna szyba również szybko odchodzi. Silnik stosunkowo szybko się nagrzewa, bo nawet po przejechaniu 3 km, więc po 5 minutach od ruszenia mamy już ciepło w aucie. Szkoda, że nie ma 3 strefy dla pasażerów z tyłu ;)
~r_gdansk
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Tylna szyba zawsze jest zaparowana. Poza tym wnętrze bardzo szybko się nagrzewa i jest komfortowo wentylowane. Jednak to jest bezwzględna przewaga silników benzynowych.
~Robert
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Przy klimatyzacji automatycznej dwustrefowej nie ma najmniejszego problemu z odparowaniem szyb. Poza tym przydaje się tu czujnik przy lusterku zaparowania przedniej szyby.
~guappo
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Klimatyzacja daje radę, choć przy ogromnych upałach mogłaby schłodzić pojazd szybciej. Ogrzewanie bez problemu, nagrzewa się po ok. 2-3 kilometrach.
~Tom
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
doskonała jeden przycisk do uruchomienia maksymalnego nawiewu, następny do automatycznego zarządzania nawiewem, wszystko pracuje bez zarzutu
~daniel
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
wszystko działa perfekcyjnie a elektrycznie ogrzewana przednia szyba(dopłata) to jest to co tygryski lubią najbardziej :)
~Nigdy więcej Skody
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Co do ogrzewania nie mogę się wypowiedzieć. Wentylacja jest OK.
~Nam
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Auto posiada dwustrefowy CLIMATRONIC. Wnętrze szybko się nagrzewa.
Skoda Octavia III Liftback