Lista ocen Skoda Rapid II Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW 2012-2015 (20) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rs1983
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Jak pisalem wczesniej, nalezy zapomniec o jakiejkolwiek dynamice, chyba, ze ktos chce "inwestowac" na stacji benzynowej, samochod "docisniety" powyzej 120 zaczyna sporo palic. Silnik 1.2 tsi przy mocy 105km jest niewydolny, bezpieczne wyprzedzanie na autostradzie to fikcja, za grosz przyspieszenia, w porownaniu do "mocniejszych" wersji Skody, Rapid wlasciwie stoi w miejscu, a z tylu juz "walą" dlugimi po lusterkach. Spalanie niskie, ale lepiej...
~Żabka
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
To mój drugi samochód z silnikiem 1.2 TSI. Genialny! Duży moment obrotowy na dość niskich obrotach silnika sprawia, że ani w mieście, ani poza nim autu nie brakuje dynamiki. Oczywiście z tyłu głowy mam obawy, czy ten mały wielki silniczek okaże się trwały. Wiem na pewno, że w Yeti kolegi identyczny silnik dobiega drugiej setki i nic się z nim nie dzieje.
~kajko
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Ten silnik to super sprawa, cichy, elastyczny i całkiem oszczędny o ile ma się tzw. lekka nogę ale jego butowanie zresztą nie ma sensu. Przy 100km/h obroty na 6 biegu wynoszą ok. 2,3 tys. bo w tym aucie turbo służy głownie do oszczędzania paliwa choć i popędzić można jak trzeba i są warunki do tego
~Marcin
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Jak na razie na silnik nie mam co narzekać 35 tyś i żadnej usterki a gazu mu nie żałuje. Wielką zaletą jest cichutka praca i jak na tą pojemność to można z niego wycisnąć satysfakcjonującą moc - dodam że jest 6 biegowa skrzynia biegów - wielki plus!
~Tag585
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Silnik żwawy, czterocylindrowy na łańcuszku 8V po modyfikacjach. Chyba najlepsza benzynowa opcja. Nie bierze oleju ( od wymiany do wymiany ok 200 ml). Zużycie benzyny średnio 6,5 l/100 km.
~Michal_87
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Pomimo niewielkiej pojemności 1,2 litra, dzięki turbosprężarce napędza samochód bardzo sprawnie, szybko reaguje na gaz. Nie zauważyłem tzw. "turbodziury". Do tego jest ekonokiczny, ale o tym poniżej.
~Robert
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Super 105 km tsi naprawdę daje radę, tylko hałas nie z tej epoki. Jedynie można się czepić, że wyczuwa się lekkie opóżnienie podczas dodawania gazu (silnik z turbiną).
~Tomek
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Nie zachwyca, zwłaszcza odgłosy przy przyspieszaniu. Fajnie chodzi na jałowym, nie słychać w ogóle, że jest włączony.
~nieskodziarz
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Silnik jest na piątkę nie ma co gadać - nie zawodzi przy szybkiej jeżdzie a przy wolniejszej można oszczędzać paliwo
~mm
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Bardzo dynamiczny i elastyczny, mało pali. -1 gwiazdka za awarię zespołu sprężarki po 60kkm (gwarancja).
Skoda Rapid II Liftback