Lista ocen Skoda Rapid II Spaceback (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vossenhall
Spaceback 1.6 TDI 105KM 77kW
Srebrnego spacebacka posiadam od lipca 2015 roku więc po 9 miesiącach eksploatacji mogę się w jakiś sposób o nim wypowiedzieć. Jazda na trasach górskich typu Mlada boleslaw- wWałbrzych czasem przez Jelenia Góre około 4,5 według wskazań kompa. Jazda po mieście bez korków około 6 litrów z korkami 7. Grzanie na A8/S8 w okolicach predkosci maksymalnej 8 litrów. Ogólnie tysiac km na 55 litrowym baku idzie zrobic bez większych staran nawet z 3...
~r2d2_dawid
Spaceback 1.6 TDI 105KM 77kW
Witam. Jeżdżę od 2 lat Skodą Rapid 1.6TDi do pracy. Mam 120km w jedną strone ( 60% DK i 40% Autostrada) Średnio wychodzi mi 4.8L/100Km. Jeżdżę raczej szybko , dynamika jest dobra , mam sporo wyprzedzania na DK (TIRy). Zauważyłem że średnie spalanie wzrasta mi o 0.5L/100km jak przejdę opon zimowych 185/65 R15 na letnie 215/45 R16. Nie wiem czy to dlatego że latem można sobie na więcej pozwolić ale wiem że tocząc się do pracy jak...
~Jan
Spaceback 1.2 TSI 110KM 81kW
Aut ma juz 40 000km.Na dordze krajowej jadac przepisowo 90 km/h spala rzeczywiscie ponizej 5 litrów. na utostradzie 140 km/h jakies 7. jadac maksymalnie 180-200 km/h spala 9,5 l co jest dla mie bardzo dobrym wynikiem. po miescie około 7 zalęzy od nogi. Przesiadłem sie z mazdy 3, 1.6 benzyna i ocneniam silnik Skody 1,2 tsi na 5 pod katem dynamiki i spalania. i jeszcze ta przestrzen na nogi na tylniej kanapie na duży plus! To auto jet spora...
~miroslaw_k
Spaceback 1.6 TDI 90KM 66kW
To auto ma być ekonomiczne - pali średni 5,2 l., a wolno nie jeżdżę. Można zejść do 4,8l przy turystycznej jeździe. Pierwszy przegląd 1 tys. zł co 30 tys. km. (filtry, oleje).Sprytnie zrobili -jak ktoś mało jeździ, to i tak co roku musi robić przegląd. Mało osób zrobi nim pełne 30 tys. (u mnie co 7 m-cy wychodzi).
~Earvin
Spaceback 1.2 TSI 110KM 81kW
Jak na razie trudno dużo o tym pisać. Pierwsze przeglądy są w cenie, więc właściwie tylko lanie PB i nic więcej. Marzyłoby mi się niższe spalanie w mieście, ale za to przy jeździe eko poza miastem lub 100-120 km/h na autostradzie - naprawdę nieźle.
~Dziadek1942
Spaceback 1.2 MPI 75KM 55kW
Przebieg 4 000 km na dlugich trasach, lekka noga, zmiana bieg,ow nie wg wskazan zegara ale przy 3 tys. do 3,5 tys obr/min, maks. predkosc jazdy w granicach 90 - 110 km/h, przy wyprzedzaniu do 150 km/h, paliwo E98 Statoil
~Miro
Spaceback 1.6 TDI 90KM 66kW
Serwis co 30 tys., więc do następnego jeszcze parę miesięcy. Pali dość mało - 5,3 przy dość dynamicznej jeździe. Pewnie jeszcze spadnie, bo się dociera. Według mnie - rewelacja. DPF jest nieodczuwalny.
~vossenhall
Spaceback 1.6 TDI 105KM 77kW
miedzy 4,5 a 6 w trasie, 5-7 miasto ale 8 potrafi przy ostrej jezdzie na autostradzie. Nie wierzcie komputerowi. Zaniza o pol litra. Pierwszy serwis przy 30000 km jakies 700 złoty .
~Mic
Spaceback 1.2 TSI 90KM 66kW
Jedyne koszty to paliwo i ubezpieczenie :) Wymiana filtrów i oleju raz na 10 tys. km + serwis klimy raz na 2 lata. Auto bardzo tanie w utrzymaniu.
~MarcinzKrakowa
Spaceback 1.2 TSI 90KM 66kW
na 10 litrach gazu robię przy nie przekraczaniu 110km około 150km. Można zatankować za 1,80/litr LPG więc, koszt 100km nawet 12 zł ;)
Skoda Rapid II Spaceback