Lista ocen Skoda Roomster (123) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 106 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cyniczny_Podatnik
Mikrovan 1.6 i 16V 105KM 77kW
Pijana świnia to najlepsze określenie dla tego auta. Lekki przód, duża masa na tylnej osi, to się nie może dobrze prowadzić. Pomagają dobre opony ale zimą jest kłopot: 16-zaworowiec bardzo chętnie wchodzi na obroty więc bardzo łatwo zerwać przyczepność przednich kół. Rozstaw osi z przodu jest mniejszy (przód to platforma fabii, tył Octavii), w związku z tym na koleinach zachowuje się nieprzewidywalnie, a zimą jest już po prostu niebezpiecznie.
~lukcmi
Mikrovan 1.9 TDI 105KM 77kW
optymalny kompromis zapewnia odpowiedni komfort, stabilne prowadzenie co w tej klasie nie zawsze się udaje, można mieć pewne zastrzeżenia co do tłumienia nierówności i głośnej pracy na wybojach ale poza tym jest bardzo o.k.. Na wysoką ocenę zasługuje układ kierowniczy, bardzo precyzyjny, dający poczucie panowania nad autem i o odpowiednio dobranej sile wspomagania.
~hXc
Mikrovan 1.9 TDI 105KM 77kW
Prowadzi się dobrze, manewruje łatwo. Sądziłem, że przez swoją budowę będzie bardziej „pudełkowaty” w prowadzeniu. Przy dużych prędkościach trzeba zdecydowanie trzymać kierownicę – może być podatny na podmuchy wiatru (przy mijaniu TIR-a czy wychodzeniu zza ściany lasu). Hamulce wydajne. Aczkolwiek jak dla mnei ABS czaami działa niewspółmiernie do sytuacji.
~daroslav-bytom
Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Albo jestem przewrażliwiony albo ciągle słyszę jakieś "chrobotanie" w przedniej osi na 1. i 2. biegu przy toczeniu się samochodu bez "gazu" :-) Zawieszenie dość głośne, przy zimnej i wilgotnej pogodzie słychać na początku jazdy dziwne puki-stuki. Serwis wykluczył usterki - ten typ tak ma. Auto prowadzi się dobrze, pewnie, stabilnie.
~Auda
Mikrovan Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Jak cały samochód proste do bólu i to się u nas sprawdza. Z przodu kolumny Macphersona z tyłu belka z golfa IV, nie ma się co zepsuć. Sama kalibracja wraz z wysoką \"budą\" auta powoduje, że buja i znosi na trasie przy byle podmuchu wiatru. Czasem jadąc za kimś widzę, że na samochód przede mną wiatr nie robi żadnego wrażenia, a ja zygzakuję jak wąż.
~Bart S.
Mikrovan 1.6 i 16V 105KM 77kW
Auto prowadzi się dość niepewnie, nie ma się poczucia kontroli nad nim, szczególnie na nierówniej (np. pofałdowanej) nawierzchni czy w koleinach. Łatwo traci przyczepność przy skręcaniu na mokrej nawierzchni (wersja bez kontroli trakcji). Nieprecyzyjny układ kierowniczy. Tłumienie nierówności w miarę dobre.
~bikermar
Mikrovan Facelifting 1.2 TDI CR DPF 75KM 55kW
Zawieszenie twarde, sztywne. Dobrze trzyma się drogi przy szybciej pokonywanych zakrętach. Na polskich dziurach bardzo uciążliwe, chce wyrzucić kierowcę z fotela. Przy hamowaniu na zakręcie z uszkodzoną nawierzchnią (dziury, koleiny) ma tendencję do zarzucania tyłem.
~kuka
Mikrovan Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Autko bardzo dobrze trzyma się nawierzchni, mimo swoich gabarytów, bałem się, że wysokość będzie przeszkodą, ale myliłem się i nawet na dynamicznie pokonywanych zakrętach samochód trzyma się drogi należycie, nie ma gwałtownych przechyłów.
~tomnet
Mikrovan 1.4 TDI 70KM 51kW
Auto twarde, dobrze trzymało się drogi ale ze względu na siedzenia i ich wysokie położenie nie wzbudzało zaufania. Po ok 10 tys. km zaczynały dochodzić dziwne dźwięki z przedniego zawieszenia, osobiście nie wróżę wytrzymałości temu zawieszeniu.
~dyż
Mikrovan 1.4 16V 85KM 63kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi ,ale nie trzeba szaleć na zakrętach. Boi sie kolein -niestety,przy większej szybkości potrafi nieźle kołysać ,ale myślę że większość samochodów ma ten sam feler.Układ wspomagania dla mnie bardzo dobrze działa .