Lista ocen Skoda Superb II (139) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Artur
Sedan 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Ogrzewanie działa szybko i skutecznie, wypełnia wnętrze przyjaznym dla ciała ciepłem, oczywiście w zimie. Chłodzenie jest ok, chociaż mam wrażenie, że przy tych upałach jakie nas ostatnio nawiedziły to trochę mniej wydajne, ale to tylko takie moje spostrzeżenie. Temperatury zewnętrzne 30 i więcej
~Tomek_BB
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Bardzo skuteczna automatyczna klimatyzacja. Sterowanie ma jeden feler, mimo włączonego trybu manualnego samo usiłuje myśleć za kierowcę co zmusza do nieustannego korygowania wcześniejszych ustawień. Jest to denerwujące. Podobnie było w VW, widać nieprzemyślane pomysły niemieckich inżynierów.
~Sław
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Samochód bardzo szybko się nagrzewa, szyby nie parują. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie fakt zastosowania nawiewów z tyłu w słupkach bocznych, co sprawia dość dobry rozkład temperatury w tym dużym samochodzie. Na dzień dzisiejszy z uwagi na porę roku nie jestem w stanie ocenić wydajności klimatyzacji.
~Slim
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Za sprawą nagrzewnicy ciepło jest właściwie od momentu uruchomienia silnika, klimatyzacja potrzebuje trochę czau bo i jest sporo do schłodzenia, ale po kilku minutach jest super. Nawiewy na tylne siedzenia sprawiają, że i tam temperatura jest odpowiednia czy to w zimie czy w lecie.
~Uzzytkownik
Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Nic dodać nic ująć. (w wersji z climatronikiem). Plus za nawiewy na tylną kanapę. Tryb "eco" sprawia, że w wilgotniejsze dni robi się duszno, warto używać jednak opcji "high". W wersji Diesla jest dodatkowa nagrzewnica - ciepełko mamy od pierwszych sekund jazdy samochodem!
~Marceli
Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Klimatyzacja jest do bani lato tragedia nie daje rady, dziwne opóznienia w reakcji na zmianę temperatury . Zimą natomiast podobnie temperatura niestabilna ( dodam że klima była 1x naprawiana na gwarancji elektronika padła i raz po gwarancji)
~Olek
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Wentylacja i ogrzewanie zimą i latem znakomite , cicha praca wentylatorów,nadmuch na tył ze słupków polepsza temperaturę w całej kabinie, nie trzeba mocniej grzać przodu żeby pasażerowie na tylnej kanapie mieli taki sam komfort podróży.
~bartol_kbk
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Auto szybko się nagrzewa, w zimne dni podgrzewane fotele szybko się nagrzewają ( z przodu i z tyłu) Klima w gorące dni wydajnie chłodzi całe auto nawet z tyłu. Plus za możliwość ustawienia indywidualnej temperatury z tyłu.
~Cezary
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Klima dwustrefowa, bardzo przydatna. Ogólnie auto jest dobrze wentylowane, w upały klima daje radę bez problemu. Nic nie paruje, w zimie dość szybko odmraża szyby (choć nie mam opcji podgrzewanej szyby przedniej, to źle nie jest).
Dziennik kosztów dla Skoda Superb II
9,3
~malgorzata
Kombi Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Sprawdza się na milion procent. Ogrzewanie przedniej szyby - o rany, jaka radosć i komfort o poranku! Nadmuch, klima - super. Jedynie zapach przy przejściu z klimy na wentylator nieciekawy, ale muszę iść do serwisu.