Lista ocen Suzuki Grand Vitara I Standard 2.0 i 16V 127KM 93kW 1998-2005 (33)

~gwito
Standard 2.0 i 16V 127KM 93kW
Udany kompromis jesli chodzi o auta 4x4 z reduktorem i rama. Najwazniejsze atuty: 1. Bezawaryjnosc 2. Niskie koszty eksploatacji 3. Wzgledny komfort (skora, klimatronic i automat) Najwieksze wady: 1. Maly bagaznik 2. Slabe wlasnosci terenowe w standardzie (maly wykrzyz tylnego zawieszenia) 3. Klasyczny, dolaczany naped 4x4 bez centralnego dyfra
2,2
~nicoz
Standard 2.0 i 16V 127KM 93kW
Kiepskie auto, powstałe poprzez lift wcześniejszej, równie słabej wersji. Estetyka na niskim poziomie. Jakość i typowa dla japońskich terenówek żywotność i długowieczność - nic z tych rzeczy. Miałem wiele różnych terenówek (Toyota, Jeep, Daihatsu, Lada, Land Rover, UAZ) i Suzuki Grand Vitara jest absolutnie najgorszym z nich wszystkich. Nie polecam nikomu
3,6
~cokx@wp.pl
Standard 2.0 i 16V 127KM 93kW
Samochód kupiłem do lasu i w teren 60% i 40 % do codziennej jazdy. Dziś szukając kolejnego samochodu szukał bym Suzuki. Jest to fajny., niezawodny samochód do normalnej jazdy (do 90km/h). Świetny w terenie nawet na zwykłych oponach. Niestety w zimę trzeba się nauczyć nim jeździć bo czasem robi się niebezpiecznie. Podczas kupna trzeba je dobrze sprawdzić, bo zamienników to nie znajdziecie. Zostają albo używki albo serwis. A ceny są...
~barbarez
Standard 2.0 i 16V 127KM 93kW
Miło mruczy, leję mu 5w40 Total Quartz, zużycie oleju ok. 0,3 L/1000 km (cieknie miska i uszczelnienie wał korbowy/skrzynia). 5Kkm zaaplikowałem prewencyjnie ceramizer CS przed zimą, gdyż auto było sprowadzone prze poprzedniego właściciela z Niemiec, więc realny przebieg może wynosić ~500000km. Świece prewencyjnie co 20 Kkm, stan oleju sprawdzam co tydzień. Serwis LPG co 10Kkm. Ostatnio moc lekko spadła - sprawdzajcie wiskosę wenstylatora... (Silnik)
~Krzysiek
Standard 2.0 i 16V 127KM 93kW
Jako 2 auto w rodzinie , ekstra. Zona jeździ bezpiecznie, wysoko i pewnie , a ja jak mam chęć siadam w suzę i zasuwam po lasach , polach i takich tam.
~Arnold
Standard 2.0 i 16V 127KM 93kW
Mieszkam i pracuję na wsi auto jest u mnie wołem roboczym gdyby nie awarje byłoby super. Absolutnie nie nadaje się jako auto rodzinne.
~mi007@op.pl
Standard 2.0 i 16V 127KM 93kW
Cóż raczej nie jest auto, które powinno być jedynym autem w rodzinie, o ile nie zmuszają nas do tego warunki w jakich się poruszamy (góry bezdroża czesty snieg), ze względu na mały bagażnik (280l). Auto się prowadzi inaczej, mogę porónać Laguny, mondeo Vctry czy Primery bo tymi autami jezdze/jezdzilem najczesciecej. Na pewo nie da sie Vitara jezdzic tak szybko i dynamicznie po asfalcie. Po suchm asfalcie jeszdzic można tylko z TYLNIM napedem,...
~pandan
Standard 2.0 i 16V 127KM 93kW
jako drugi samochód do jazdy w mieście i terenie OK , rodzinnie nie polecam , długie trasy moga wykończyć człowieka - nie nadaje się na wiekszy dystans.
2,7
~Adrian
Standard 2.0 i 16V 127KM 93kW
biegi ciężko pracują, pojawiają się "zgrzyty" przy wrzucaniu wstecznego biegu (Skrzynia biegów)
3,8
~fan japońskiej mototechniki
Standard 2.0 i 16V 127KM 93kW
Za słaby do tego modelu , brak mocy wyczuwalny zwłaszcza po włączeniu klimy i nawet lekkim wzniesieniu .Żeby jechać trzeba kręcić wysokie obroty a to zwieksza zużycie paliwa .Problem tkwi chyba w zaprogramowaniu przebiegu krzywych momentu obrotowego i mocy .Konkurencja radzi sobie lepiej przy tych parametrach .Dla potencjalnych nabywców sugerowałbym odbycie konkretnej jazdy próbnej . (Silnik)
Suzuki Grand Vitara I Standard