Lista ocen Suzuki Jimny III (50) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~husky
Standard 1.3 VVT 85KM 63kW
Skrzynia biegów działa poprawnie i nie haczy. dość dokładne wybieranie przełożeń. Wadą dla niektórych jest to że jest ona dość krótka - w aucie przy 105 km/h zaczyna się robić głośno. Tym samym powiem tutaj jedno ważne zdanie: to nie jest samochód autostradowy ! Nadaje się idealnie do miasta i wokół komina z prędkościami w ok. 85 km/h
~marian
Standard 1.3 VVT 85KM 63kW
długi drazek zmiany biegów , czasami haczy wsteczny bieg. Od nowości miałem mały wyciek oleju ze skrzyni biegów. W ramach gwarancji wymieniałem 4 razy uszczelniacz i inne częsci skrzyni zupełnie niepotrzebnie. Po 5 latach okazało sie , że wystarczyło tylko żywica uszczelnić wał napędowy od skrzyni do reduktora.
~maks
Standard 1.3 16V 4WD 80KM 59kW
przejscie z osobowki do jimny´ego nastrecza troche trudnosci, ale teraz mam na odwrot - nie potrafie sie przyzwyczaic do latwej w obsludze skrzyni. w jimny´m skrzynia jest malo precyzyjna, charakterystyczne zakresy - juz od 60 km/h uzywam 5-ki. w teren absolutnie idealna! do miasta - trzeba przywyknac.
~Piotr
Standard Facelifting 1.3 VVT 4WD 85KM 63kW
Skrzynia automatyczna w tym aucie jest rewelacyjna ! Można sekwencyjnie zmieniać biegi. W warunkach słabej trakcji można skutecznie jechać na granicy przyczepności i nie grzebać kołami bo to w zimie zazwyczaj nic nie daje. Ekspresówka - 110 km/h daje 3000 obrotów. Więcej jak 110 robi się nerwowo
~Piotr
Standard 1.3 VVT 85KM 63kW
Mój egzemplarz był obdarzony wadą fabryczną uszczelniacza na wałku i po kilkudziesięciu tysiącach padły łożyska, potem po jakichś 100k km łożyska znowu się odezwały. Na szczęście dostępność części i nie droga naprawa.
~gauldoth
Standard 1.5 TD 86KM 63kW
Skrzynia ok, bardzo rzadko gdy przy niedostatecznym dociągnięciu lewarka wyskakuje jedynka. Załączanie napędów przy pomocy przycisków odbiera troszeczkę tej terenowej duszy, której i tak jimniakowi nie brakuje.
~Michał
Standard 1.3 16V 4WD 80KM 59kW
Chodzi dość sztywno, ale czasami niskie biegi wskakują opornie. W trasie za krótkie i przydałaby się szóstka, w terenie ujdą. Trzeba często redukować w mieście (ale to chyba bardziej tyczy sie elastyczności silnika).
~tomek
Standard 1.3 VVT 85KM 63kW
długi drążek, pewien brak precyzji w wyczuwaniu załączanego biegu,ale samo załączanie bez problemów, również na wybojach itp. W jeździe miejskiej trzeba się namachać, jeżeli nie chce się osiągnąć spalania powyżej 10 l/100km
~#sim.#
Standard 1.3 16V 80KM 59kW
dobrze chociaż jak na kilka samochodów którymi jeździłem wcześniej (escort, celica, micra), najmniej \"przyjazna\". Nie jakoś tragicznie, ale po prostu mało jest w jej używaniu \"miękkości\":)
~wujotem
Standard 1.3 VVT 85KM 63kW
Może trochę nieprecyzyjna ale to kwestia przyzwyczajenia, jak ktoś miał traktor ursusa albo nie jest rozpieszczony super nowymi samochodami to nie będzie miał problemów z użytkowaniem.