Lista ocen Suzuki Swift IV Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW 2004-2010 (102) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KBSP
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Jestem pozytywnie zaskoczony. Samochód pali mniej niz podano w katalogu. Mniej nie znaczy mało, szczególnie jak na silnik 1,3, ale z drugiej strony podejmując decyzje o zakupie konkretnego samochodu trzeba wziąc pod uwage jego wymagania. Pomocny jest bardzo precyzyjny i szybko reagujący wskaźnik chwilowego zużycia paliwa. Średnia z 11 tys. km przebiegu, prawie w całości na krótkich trasach w mieście, wyniosła 6,9 l/100 km. W przypadku jazdy...
~diablo
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Spalanie zależny od stylu jazdy. Przy dynamicznej jeździe nie jest ekonomicznie. Na autostradzie przy prędkościach 140-150 km/h spalanie może podskoczyć do 8-9 l. Przy ekonomicznej jeździe moja żona osiąga wynik 5,3 l poza miastem. Średnia z wakacji po przejechaniu 4 tyś. km po drogach i autostradach południowej Europy to 6,5 l. We wrocławskich korkach do 10 l. Ceny przeglądów serwisowych mogły by być niższe. Cena przeglądu po 30 tyś. z...
~Sunshine
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Silnik ma zróżnicowany apetyt na paliwo. Bardzo wiele zależy od rodzaju trasy, warunków zewnętrznych i stylu jazdy. Zauważyłem, że chłepce dużo paliwa, póki się nie rozgrzeje, co zimą podnosi wyraźnie średnie spalanie. Na szczęście rozgrzewa się szybko. W gęstym ruchu miejskim (dużo korków) spala od 8 do 10 (zima) l/100 km. Natomiast, gdy ruch jest płynny średnia ta spada. W trasie notowałem spalania między 5,3 a 5,8 l/100 km.
~Ali
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Jest okey - palisz tyle ile ciśniesz - udało się uzyskać katalogowe spalanie na dotarciu, może być już tylko lepiej. Trzycylindrowa kosiarka Fabii teścia ma 60KM, nie ma czym jechać, brzmi strasznie, a pali conajmniej litra więcej. Jak na 92KM - rewelacja. Ceny przeglądów przyzwoite i można przywiźćswój np. olej aby obniżyć koszty. Mój przegląd po 15 tysiącach kosztuje 1/2 tego co wspomnianej teścia Fabii...
~Robez
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Silnik nie za duży ale w mieście ssie w granicach 8,5 litra średnio przy delikatnej jeździe, no trochę korków jest. W trasie może być ale są oszczędniejsze samochody z podobnymi silnikami. ASO suzuki w moim mieście tragedia, wysokie ceny nie idą w parze z jakością obsługi. Dasz auto na przegląd, odbierzesz w gorszym stanie. Tracenie nerwów i czasu.
~Ericson
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Zapewnia przy tym spalanie w trasie 6L w mieście 7.5L – dla mnie OK. ASO to porażka - ceby kosmiczne i raz musiałem sam udawadniać usterkę ( zatarte łożysko alternatora ) zostawiając samochód na parę godz. pod ASO żeby uruchomić na zimnym kiedy najbardziej hałasowało, bo kiedy przyjeżdzałem z ciepłym silnikiem to udawali, że nic nie słyszą.
~Bochen
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Jak na małe auto pali trochę za dużo (w mieście niezależnie od stylu jazdy: 8.0l/100km (trochę spadło), na trasie dość trudno jest zejść poniżej 7l/100km. Na autostradzie z bagażnikiem dachowym: koszmar (ponad 8l/100km). Standardowy koszt przeglądu po wraz z przeglądem klimatyzacji ~700zł. Oleju wciąż nie "bierze" więc ten koszt mam "z głowy".
~rks
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Przy \"rajdowaniu\" w zasadzie nie można spalić powyżej 10l/100km, przy mocno dynamicznej jeździe 8,5l jest do zrobienia, na autostradzie, 4 osoby, 5 bieg i gaz w podłodze to spalanie rzędu 9-10l/100km, przy 130/140km/h 8l/100km. Po mieście nie jeżdżą to nie wiem :) Ale średnio przy spokojnej jeździe można przyjąć ok. 6-6,5 litra.
~aro103@wp.pl
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Zużycie paliwa troszkę większe niż podane w katalogu, lecz przyczyna może być moja \"ciężka noga\" :) Spalanie trasa 6,0 ; miasto 8,0, średnie wyliczone na dystansie 6000km 7,2. Ceny przeglądów umiarkowane. Pierwszy po 1000km - 208zł, po 15000km - 480zł. Cen napraw nie znam bo nie naprawiałem.
~MAG
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Akurat ten mój samochód jeździ tylko w mieście i przy takiej eksploatacji spalanie nigdy nie spada poniżej 8,2l- to dużo jak na tak małe auto. Ceny pseudoprzeglądów w ASO jak z kosmosu. Jako że auto nigdy się nie popsuło to o cenach części nic nie mogę powiedzieć.
Suzuki Swift IV Hatchback 5d