Lista ocen Suzuki Swift V Hatchback 5d (31) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Evool
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Jestem bardzo zadowolony. Odbywając jazdy testowe i wciskając bez jakiegoś większego oporu gaz do dechy pokazywało mi się za każdym razem 6.7 litra na 100(jeździłem 3 razy)myślałem nawet że mają spreparowany komputer ;)Jeżdżąc już własnym, czyli delikatniej średnie spalanie przy niemal 1000 km wynosi 5.5 litra, oczywiście nie jeżdżę w 100% po mieście i to w godzinach korków. Dziennie przejeżdżam około 30 km z czego 20 to dojazd do Krakowa. Dwa...
~dDaniel9
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
zużycie paliwa w trakcie normalnej jazdy jest bardzo zadowalające ale w trasie przy mojej ciężkiej nodze jest bardzo duże, mi wyszło 8.5L na 100km.(dla porównania mam mondeo 1 z silnikiem 1.8 115km i spalanie wychodzi mi 9L na trasie i nie muszę męczyć silnika)więc bardzo dużo jak dla tak małego silnika, na tej trasie wyciskałem z tego silnia co tylko się dało i raz prawie wpakowałem się pod tira bo za brakło tej mocy w silniku. Jak bym miał...
~ma_pi
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Przy ostatniej ocenie sugerowałam się bardzo moim poprzednim autem, które dużo paliło. Nadal uważam, że pod tym względem nie jest najgorzej z suzą. Jeżdżę głównie po dużym mieście. Z 26 km trasy dom-praca-dom, to w moim przypadku, minimum 50% tej trasy toczę się na jedyne/dwójce w sznurku. No a jak zrobi się trochę miejsca to intensywnie nadganiam :) Średnio w tych warunkach pali mi 7 litrów. Czysta trasa - 5,5 litra.
~Tomasz
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
To jeden z powodów,dla których go kupiłem i tu mnie też nie zawiódł.Spalanie średnie do tej pory mam 5,4,a przecież na dotarciu nie mogę jeźdić ekonomicznie(różne prędkości obrotowe - nie za wolno i nie za szybko są konieczne wówczas) - po dotarciu zamierzam zejść do 5,00.To wartość przy włączonej niemal cały czas klimie.Przeglądy standardowo drogie jak we wszystkich autoryzowanych serwisach.
~Artee
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Pali mi 6-7 litrów na 100km. Komputer pokazywał średnie 6.4, na stacji wyszło 6.8- albo komputer przekłamuje albo stacja benzynowa. Dla mnie spalanie jest ok zwłaszcza że drugie auto- Civic pali 10l/100km (większy silnik, większa moc). Jazda ok 10km. w jedną stronę, zatrzymywanie na światłach bez nadmiernych korków. Z małym dieslem np. VW Polo nie jeździłem to nie mam porównania.
~ph71
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Po to się kupuje Swifta, aby się sprawnie poruszał i nie drenował kieszeni. Średnia z jazd miejsko-podmiejskich bez specjalnego ekodrivingu to 5,5-6,0 litrów, obecnie często z klimą (duże miasto). Można mniej, ale nie zawsze się to ostatecznie opłaca (czas jazdy w mieście, nie na trasie). Jak będzie zimą to się dopiero okaże. Generalnie, o dziwo w miarę zgodnie z danymi producenta.
~WiTo
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Przy 45 tys wymienione klocki z przodu... przez 4 lata nawet żarówka nie chce sie spalic, proste zawieszenie bedzie powodowałe nizsze koszty wymiany. Auto we Wrocławiu spala 6,3-6,7l, zima od 7.0 - 7.5. Na trasie spalalo okolo 5.3-5.6. Autostrada okolo 6 litrow.
~Agata
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Jeżdzę dość dynamicznie, więc spalania najmniejszego możliwego nie mam. Gdy się postaram i jadę jak ciamajda, na trasie udało mi się dobić do 4,8. Ale tak naprawdę, przy cyklu mieszanym (miasto plus trzypasmówka codziennie) wychodzi mi średnio 6,5l/100km.
~Kuba1983
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Spalanie 70/30 miasto/trasa spokojnie 5.5-5.8. Trasa Wawa-Toruń do 100-110km/h tereny zabudowane przepisowo 50, rozpedzanie spokojne ale nie ślamazarne, kilka dokręceń na maxa, dużo hamowania silnikiem wyszło z tankowania(nie komputera) równiutko 5l.

Usterki Suzuki Swift V

Suzuki Swift V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~ma_pi
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Dla mnie rewelacja, ale ja nie jestem tu obiektywna, ponieważ mój wcześniejszy samochód palił w mieści 12 litrów, więc jak teraz jest 7 litrów to dla mnie rewelacja. Jeżdżę w większym mieście w korkach i jak się zrobi miejsce to to wykorzystuję :)
Suzuki Swift V Hatchback 5d