Lista ocen Suzuki Swift V (55) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał Janus
Hatchback 3d Facelifting 1.6 VVT 136KM 100kW
Jak na razie jedyny koszt to zakup dodatkowego kompletu opon i kół, co w przypadku tego modelu jest niezbędne. Samochód standardowo wychodzi na letnim ogumieniu o rozmiarze 195/45/R17. W tym rozmiarze żaden producent nie oferuje opon zimowych (bardzo nietypowy rozmiar). Zamiennikiem opon w tym rozmiarze są (zgodnie z instrukcją samochodu) opony o rozmiarze 195/55/R16. Okazuje się też, że poszukiwanie stalowych felg dla tego auta jest również...
~Evool
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Jestem bardzo zadowolony. Odbywając jazdy testowe i wciskając bez jakiegoś większego oporu gaz do dechy pokazywało mi się za każdym razem 6.7 litra na 100(jeździłem 3 razy)myślałem nawet że mają spreparowany komputer ;)Jeżdżąc już własnym, czyli delikatniej średnie spalanie przy niemal 1000 km wynosi 5.5 litra, oczywiście nie jeżdżę w 100% po mieście i to w godzinach korków. Dziennie przejeżdżam około 30 km z czego 20 to dojazd do Krakowa. Dwa...
~dDaniel9
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
zużycie paliwa w trakcie normalnej jazdy jest bardzo zadowalające ale w trasie przy mojej ciężkiej nodze jest bardzo duże, mi wyszło 8.5L na 100km.(dla porównania mam mondeo 1 z silnikiem 1.8 115km i spalanie wychodzi mi 9L na trasie i nie muszę męczyć silnika)więc bardzo dużo jak dla tak małego silnika, na tej trasie wyciskałem z tego silnia co tylko się dało i raz prawie wpakowałem się pod tira bo za brakło tej mocy w silniku. Jak bym miał...
~ma_pi
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Przy ostatniej ocenie sugerowałam się bardzo moim poprzednim autem, które dużo paliło. Nadal uważam, że pod tym względem nie jest najgorzej z suzą. Jeżdżę głównie po dużym mieście. Z 26 km trasy dom-praca-dom, to w moim przypadku, minimum 50% tej trasy toczę się na jedyne/dwójce w sznurku. No a jak zrobi się trochę miejsca to intensywnie nadganiam :) Średnio w tych warunkach pali mi 7 litrów. Czysta trasa - 5,5 litra.
~Raul 1977
Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 136KM 100kW
Koszty przeglądów w znośnych granicach nie odbiegają od kosztów samochodu tej klasy nie będącego hot hatchem. Spalanie jak przystało na japońską myśl techniczną zmaterializowaną przez naszych węgierskich bratanków, na bardzo przyzwoitym poziomie (z naciskiem na "bardzo" ;)). Orientacyjne koszty części zamiennych nawet poniżej średniej dla tego segmentu (pytałem, nie wymieniałem)
~Tomasz
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
To jeden z powodów,dla których go kupiłem i tu mnie też nie zawiódł.Spalanie średnie do tej pory mam 5,4,a przecież na dotarciu nie mogę jeźdić ekonomicznie(różne prędkości obrotowe - nie za wolno i nie za szybko są konieczne wówczas) - po dotarciu zamierzam zejść do 5,00.To wartość przy włączonej niemal cały czas klimie.Przeglądy standardowo drogie jak we wszystkich autoryzowanych serwisach.
~przemek@wordjg.pl
Hatchback 3d 1.2 VVT 94KM 69kW
trasa autostrada 120 i co chwila redukcja, na 140 spalanie 5,6L cykl mieszany(do pracy 12 km obwodnica 3 swiatla spory luz rano) wynik to 5,5L przy normalnej mądrej jeździe. ostra jazda to wynik ok 6,2L. dziekuje dieslom z ich awaryjnymi kołami dwumasowymi, DPF, turbinami itp. Nawet TSI czy TFSI nie jest zadna rewelacja w stosunku do tego modelu suzuki a przy okazji bardziej awaryjne..
~fizyk72
Hatchback 3d 1.2 VVT 94KM 69kW
Spalanie rewelacyjne!Pod warunkiem nieżałowania obrotów, zachowania podstawowych zasad eko-drivingu i niejeżdżenia 5 km odcinków do pracy!!! Każde auto spali wtedy bardzo dużo, bo jedzie na ssaniu!Nie mogę pojąć, jak niektórzy piszą o spalaniu 8 litrów!Ceny przeglądów zależą od miejsca serwisowania- u Jakubowskich w Rzeszowie super! Dodatkowo super atmosfera!
~Artee
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Pali mi 6-7 litrów na 100km. Komputer pokazywał średnie 6.4, na stacji wyszło 6.8- albo komputer przekłamuje albo stacja benzynowa. Dla mnie spalanie jest ok zwłaszcza że drugie auto- Civic pali 10l/100km (większy silnik, większa moc). Jazda ok 10km. w jedną stronę, zatrzymywanie na światłach bez nadmiernych korków. Z małym dieslem np. VW Polo nie jeździłem to nie mam porównania.
~ph71
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Po to się kupuje Swifta, aby się sprawnie poruszał i nie drenował kieszeni. Średnia z jazd miejsko-podmiejskich bez specjalnego ekodrivingu to 5,5-6,0 litrów, obecnie często z klimą (duże miasto). Można mniej, ale nie zawsze się to ostatecznie opłaca (czas jazdy w mieście, nie na trasie). Jak będzie zimą to się dopiero okaże. Generalnie, o dziwo w miarę zgodnie z danymi producenta.