Lista ocen Suzuki Swift V (51) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Varp
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Podgrzewanie foteli z przodu wymienione w ramach akcji serwisowej Suzuki. Wcześniej fotel nagrzewał się do tego stopnia, że aż prawie parzył od spodu po czym sam się wyłączał i już nie działało aż do następnego odpalenia auta (waga fabryczna niektórych modeli, ale za darmo naprawiona). Teraz działa, ale nie jednostajnie, a na zasadzie - zaczyna grzać, coraz mocniej i mocniej i przestaje na kilka minut, po czym znowu schemat się powtarza. Poza...
~Raul 1977
Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 136KM 100kW
Wentylacja i ogrzewanie/chłodzenie zapewniane przez automatyczną klimatyzację można uznać za wystarczające. Czasami mam niewielki problem z zaparowaną boczną szybą kierowcy ale przytrzymanie trochę dłużej klimatyzacji w funcji odparowania szyb załatwia problem. Podgrzewane siedzenia wraz z klimatyzacją nawet w dość mroźne dni dośc szybko zapewniają wystarczającą ilość ciepła.
~ma_pi
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Jest ok. Szybko się nagrzewa, szybko chłodzi, dobrze odparowuje szyby - czego chcieć więcej? Może tego, że jak włączy się klimatyzację i stoi się na światłach lub w korku, to żeby nie trzęsło co chwilę cały autem, gdy włącza się to coś, co nie wiem jak się nazywa (bo jestem kobietą i nie muszę wiedzieć :)), a związane jest właśnie z pracującą klimą.
~ph71
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Klima mimo iż ręczna chłodzi błyskawicznie. Nierzadko trzeba ją skręcać jak się człowiek zagalopuje. Jedyny minus dotąd zauważony to fakt, że na wolnych obrotach okresowo potrząsa autem jakby było z diesel\'em a nie benzyną. Ale to w końcu najprostrza, ręczna klima, a one tak właśnie lubią działać.
~Evool
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Klima radzi sobie świetnie już na 2 z 4 stopni więc myślę że nie można narzekać. Odparowanie szyb całkiem szybko i bez konieczności używania klimy co w porównaniu z innymi autami naprawdę plus. Ogrzewanie działa w zasadzie po pierwszej minucie więc nie da się zmarznąć:)
~Michalis
Hatchback 5d Facelifting 1.2 VVT 94KM 69kW
Jak na razie mogę powiedzieć tylko o sezonie jesień/zima. Jest OK. Szybkie nagrzewanie wnętrza, odmrażanie szyb/lusterek... Ogrzewanie foteli (niestety bez regulacji) powoduje, że nawet w nienagrzanym jeszcze samochodzie można się ogrzać.
~Paweł
Hatchback 3d 1.2 VVT 94KM 69kW
Bez najmniejszych zastrzeżeń odnośnie szybkości nagrzewania i chłodzenia (przez klimatyzację) wnętrza. Potwierdzam głośne działanie mechanizmu klimatyzacji (sprężarki?), które może denerwować podczas postoju auta z włączonym silnikiem.
~Pablo
Hatchback 5d Facelifting 1.2 VVT 94KM 69kW
Wersja Premium ma automatyczną klimatyzację, która działa bardzo dobrze i dodatkowe nawiewy na nogi pasażerów z tyłu. Samochód szybko odparowuje, klimatyzacja jest wydajna. W trybie Auto raczej nie trzeba niczym manualnie kręcić.
~Kimi
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Niby wszystko działa jak należy. Minimalna temp A/C to 16 stopni, w lato trzeba czapkę zakładać [hihihi]. Ogrzewanie za to jakieś dziwne, zmieniam co 0.5stopnia i raz jest za gorąco raz za zimno.
Dziennik kosztów dla Suzuki Swift V
5,4
6,1
9,3
~m.
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Ogrzewanie genialne, kabina nagrzewa się b. szybko. Podczas deszczu szyby nie parują. Klimy na razie nie używałam w nadmiarze, ale przy jej próbnym rozruchy wygląda na to, że jest bardzo wydajna.