Lista ocen Toyota Auris II Touring Sports (28) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BundyPL
Touring Sports Valvematic 130 132KM 97kW
Tutaj też tylko malutkie minusy. Kupiłem auto przy 90 tysiącach i okazało się, że nie działa klimatyzacja - może dlatego, że auto stało pół roku czekając na kupca. Po naprawie wszystko śmiga. Jedynie po wymianie sprężarki na wiosnę miałem wrażenie, że przy wyłączonej klimatyzacji 19,5 stopnia jest idealne, ale gdy tylko włączę klimę to muszę podnieść o 1stopień. Po kilku miesiącach ta różnica jakby się zatarła. Na pewno trzeba chwilę poczekać...
~Mr.G
Touring Sports Valvematic 130 132KM 97kW
W lato klima chłodzi jak trzeba, a w zimę auto szybko się nagrzewa i szybko zaczyna lecieć ciepłe powietrze. W trzecim roku miałem tylko problem z nieco śmierdząca klimą. Niby filtry kabinowe były wymieniane na przeglądzie, ale nie wiele to dało. Może w serwisie oszukali. Niestety mam wrażenie, że w tych autoryzowanych serwisach w salonach dealerskich bardziej w hu... walą niż w mniejszych warsztatach. Parę razy mi się zdarzyło że wpisali...
~Szymon M.
Touring Sports D-4D 125 124KM 91kW
Co ja mogę napisać o wentylacji i ogrzewaniu... W chłodne dni używam webasto, pojazd posiada funkcję pwr. heat przez co nagrzewa się super szybko. Ogromny plus to tryby pracy (łagodny, średni, mocny). Podoba mi się to, że obsługujemy wentylację za pomocą manualnych pokręteł. Wszystko działa jak powinno.
~Krzysztof
Touring Sports D-4D 90 90KM 66kW
Szyby nie parują, klimatyzacja jest bardzo wydajna, a ma sporo wnętrza do ogarnięcia. Zimą auto bardzo szybko się grzeje. Tzn. silnik długo osiąga optymalną temperaturę, ale w nawiewach szybko pojawia się ciepłe powietrze. I jeszcze mała rzecz, która cieszy - łatwo samemu wymienić filtr kabinowy.
~jamez
Touring Sports Hybrid 135 136KM 100kW
Nie dam oceny... zimą jeździłem mało... tzn. normalnie, tylko zima była niezimowa. Ogólnie auto grzało, szyby nie parowały. Klimatyzacja w lecie też sobie radzi. Natomiast w warunkach ekstremalnych zimowo/wilgotno/upalnych jeszcze testowana nie była. Na razie jednak nie ma się do czego przyczepić.
~Maciek
Touring Sports Hybrid 135 136KM 100kW
Bez uwag. Działa tak, jak powinna. Pamiętać należy, że podczas niskich temperatur, gdy silnik jest jeszcze zimny, włączenie ogrzewania wymusi pracę silnika spalinowego, co powoduje wzrost spalania, gdyż uniemożliwi jazdę tylko w trybie elektrycznym.
~dzagan
Touring Sports Valvematic 130 132KM 97kW
W pierwszej opinii dałem 3 gwiazdki. Od tego czasu opanowałem automatyczną klimatyzację i teraz spokojnie daję komplet punktów. Latem dobrze chłodzi w ponad 30 stopniowych upałach, a ciepełko można ustawić jak kto chce.
~Marek
Touring Sports Valvematic 130 132KM 97kW
po ostatnim dieslu, który jak na ropniaka i tak szybko grzał( 1,6 HDI), przypomniałem sobie jak rewelacyjnie jest pod tym względem w silnikach benzynowych, kilkaset metrów i już leci ciepło z nawiewów. Climatronic też działa wydajnie.
~mummy
Touring Sports Hybrid 135 136KM 100kW
Dość długo trzeba czekać na klimę w upalne dni gdy długo stoi na słońcu. W Avensis 2.0 2006 znacznie szybciej robi się chłodniej. W zwykły dzień lub po wyjeździe z garażu klima działa cicho i wystarczająco.
Dziennik kosztów dla Toyota Auris II Touring Sports
6,2
7,1
~dzagan
Touring Sports Valvematic 130 132KM 97kW
Klimatyzacją nie da się schłodzić na tyle, żeby było zimno. Lipa (ale uczciwie przyznam, że nie robiłem serwisu i nie wiem co tam w układzie)
Toyota Auris II Touring Sports