Lista ocen Toyota Celica V Coupe (61) - Silnik

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~biolon
Coupe 2.0 i 16V 156KM 115kW
Silnik pracuje bardzo dobrze i lubi obroty [w sadzie to są jego robocze] powyżej 3tys. Silnik nie sprawia problemów, zimą odpala jak latem. Nie jest paliwożerny i nie wymaga w sumie kontroli. Co się może dziać to przy żwawszej jeździe lubi wziąć olej. Ale to chyba w każdym samochodzie tak jest. Poza tym mimo, że jest to Japończyk znośne przyspiesza na niskich obrotach. No i moc 156km przy spalaniu: trasa: 8-9 miasto 10-11 i mieszany 9...
~Adi
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
1.6 STI to całkiem porządna jednostka - pedał gazu wciśnięty na maksa potrafi wcisnąć w fotel. Inną zaletą jest to, że silnik jest dosyć prosty w konstrukcji, samochód jest dobry dla osób które dopiero uczą się mechaniki; jedyne co mi tutaj nie pasuje to to, że Toyota traci swoją moc na gazie, i jeździ dosyć wolno. Zresztą, na co ja się skarżę... gaz można wyłączyć w każdej chwili :)
~Ted
Coupe 2.0 i 16V 156KM 115kW
Silnik pracuje super. Mimo iż moja Celika ma duży przebieg to jednak sprawuje się bardzo dobrze. Równo przyspiesz i to \"mruczenie\" na wyższych obrotach ... \"bajka\". Sprawdzam regularnie olej i nie zauważyłem ubytków lub poboru przez silnik.Minus to duży apetyt na paliwo ale sportowe autko już tak ma. Ogólnie jest OK
~SPIDER666666@poczta.fm
Coupe 2.2 GT 136KM 100kW
Silnik jak na tak nie dużą moc ma jej spory zapas, bez wysiłku jedzie 190km/h przy 4000 obr/min (w wersji USA tylko tyle ma na budziku), Trzeba się bardzo starać aby dobić do 6000obr/min (np:100km/h na pierwszym biegu). 2,2l są silnikami bardzo trwałymi!!! Mój ma 270000 przejechane bez remontu i nic mu nie dolega.
~nie jestem właścicielem tylko braciszek i porównuje celice do bmw 318 is e30
Coupe 2.0 i 16V Turbo 4WD 204KM 150kW
silnik oceniam na 4 gwiazdki ja nie jestem włascicielem tegoż pojazdu lecz mój brat samochód porównuje do bmw e30 318 is z 1990 roku którego posiadaczem byłem ja silnik bezawaryjny kultura pracy bardzo dobra lecz wydaje mi sie że beema miała to coś w kulturze pracy silnika czego brakowało w toyocie.
~TOYOTA CELICA 2.0GTI POLECAM WARTO
Coupe 2.0 i 16V 156KM 115kW
PRZEJECHANE 300 TYSIĘCY PODCZA ODPALANIA PRZEZ 3 SEKUNDY SŁYCHAĆ ZAWORY , NIE BYŁA SZCZĘDZONA PRZEZ WCZEŚNIEJSZYCH WŁAŚCICIELI... ALE JEST NAPRAWDE WDZIĘCZNYM SAMOCHODEM I ZA TO JĄ KOCHAM :) MIAŁEM 5 CELLIK TA JEST 6 - 93 I 86 , 87 , 88, 91 , 94.01 I NIGDY MNIE SILNIK NIE ZAWIODŁ
~WSKFREESTYLE
Coupe 2.0 i 16V 156KM 115kW
wszystko ok. poza małymi wyciekami z pod osłony wałków ale ogólnie to jest zajefajna szybka 210km cisnełem ale jeszcze się rozpędzałem dobre przyłożenie 1,2,3 ale spalanie przy takiej jeździe czestych redukcjach 15 l chleje jak smok
~bobi
Coupe 1.8 i 16V 115KM 85kW
Pracuje cicho i równo. Bardzo łatwo się uruchamia zarówno w upały jak i 25 stopniowe mrozy. Badania na stacji diagnostycznej wykazują bardzo dobre parametry. Jak na taki mały silnik jest dość elastyczny. Najwyższy moment obrotowy przy około 3000 obr/min.
~Baxter
Coupe 2.0 i 16V 156KM 115kW
Super silniczek. Mimo wieku i jednego już remontu brzmi fantastycznie. Pewnie ubyło mu już parę koników ale wciąż jest dynamiczny i bardzo elastyczny. Poczekam aż przejedzie 500 kkm i z przyjemnością znowu w niego zainwestuję.
~3eci@vp.pl
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Silnik w letargu do okolo 3 tys. obrotow, powyzej czuje sie juz duzo lepiej i rowno ciagnie do odciencia (6200 RPM). Obsluga i diagnostyka prosta jak budowa cepa. regulacja i wiekszosc rzeczy mozna zrobic samemu.
Toyota Celica V Coupe