Lista ocen Toyota Corolla VIII (382) - Silnik

Na liście zabraknie 314 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~karolcia20
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
Silnik jest niezły, odpala tym lepiej im jest chłodniej i od razu pracuje równo. Od 1500 obr/min da się spokojnie jechać, po mieście często trzeba redukować do 4 biegu bo ludziska jeżdżą poniżej 60 km/h. No i sprawnie rusza bez dodawania gazu.
~mario86
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Silnik pracuje równo i cicho. Nie ma z nim problemów. Zaskakujący dla mnie był fakt, że po otworzeniu maski poraz pierwszy ujżałem suchy silnik gdzieniegdzie zarosniety pajęczyną. Zero plam olejowych, zero wycieków a silnik nie czyszczony jak to często bywa.
~Kuba
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Jak na tak mały silnik 16 zaworowy bardzo dobry wykres momentu obrotowego a co za tym idzie całkiem niezła elastyczność. Z drugiej strony przekroczenie 3800 obr/min skutkuje b. dobra dynamika co pozwala na bezstresowe włączanie się do ruchu.
~kobreti
Kombi 1.3 i 16V 86KM 63kW
Niby nie ma się do czego przyczepić, bo to sprawdzona jednostka 4EFE 16V, ale właśnie ze wzgledu na swój wiek ma też wady, przede wszstkim to stosunkowo duża hałaśliwość. Narzekać też za bardzo nie można, ale 1,6 10 KM do Kombi byłoby lepszym rozwiązaniem...
~scorp33
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Bardzo dobrze mi sie jeździ i nigdy nie brakowało mocy. Wyprzedzanie dobre (choć zawsze jest za mało :) ), ruszanie spod świateł bajka (mało kto mógł dorównać) - dodam, że silniek standardowy bez żadnych przeróbek. Mój egzemplarz bez zarzutu
~J.W
Sedan 1.3 86KM 63kW
Elastyczny nawet na wysokich biegach nawet mimo małych prędkości,równa i cicha praca na wolnych obrotach ,małe zużycie paliwa,jest to bardzo dobry silnik ale wymaga jak każdy inny umiejętnego dotarcia. Techniczni laicy mają z tym problemy.
~albi
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Silnik mimo 270tys.km a pewnie był cofany, pracuje ładnie, brakuje mocy przy wyprzedzaniu , ale do normalnej jazdy wystarcza. Co roku wymienia olej filtry, reg. zaworów itd, i od 5lat jeszcze nic nie zawiodło.
~jazlo
Kombi 1.3 i 16V 86KM 63kW
silnik mało elastyczny często obroty spadają do 600 set i wtedy konieczna przegazówka odkąd kupiłem coś brzęczy w silniku podobno coś przy kolektorze jak na 290000 tyś bierze około 1,5 litra na 10 tyś czyli nieżle
~Piotr Orczewski
Hatchback 1.4 VVti 96KM 71kW
1.4 sprawuje sie nie najgorzej w tym samochodzie, jednak, co jest cecha charakterystyczna silnikow Toyoty czy Hondy VVti (Albo Vtec) trzeba je troche podkrecic do wyzszych obrotow, co zreszta podobno co jakis czas jest potrzebne :)
~Potforol
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Świetny motor! Mało awaryjny, proste naprawy, bardzo trwały a przy tym dosyć ekonomiczny i jest czym pojechać jeśli się jeździ normalnie a nie jak \"rajdowiec\". W trasę niestety trochę za słaby, ale ogólnie można się przyzwyczaić.