Lista ocen Toyota Corolla VIII (382) - Silnik

Na liście zabraknie 314 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jester
Hatchback 1.4 VVti 96KM 71kW
Silnik może i mocniejszy, ale nie oferuje lepszej dynamiki jazdy niż poprzedni 1,3 16V. Dodatkowy problem to pochłanianie oleju silnikowego. Niby producent przestrzega, że 1l/1000km to norma, ale miałem nadzieję, że to tylko "ostrożne" i zawyżone zapowiedzi producenta.
~mucha
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
silnik po takim przebiegu bierze niecały litr oleju między wymianami-co jest bardzo dobrym wynikiem- jeżdżone od początku auta na castrol magnatec 5W40 (nie wierzcie tym którzy mowią coś o szlamie itp.-nic takiego pod pokrywą nie mam ale zmieniam olej zawsze na czas)
~mcamiked
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Silnik to majstersztyk. Spotkałem się ze stwierdzeniem, że jest tak auto się całe rozsypie a on dalej będzie jeździł. Wyprzedzanie na trasie nie stanowi problemu. Ostatnio na ekspresówce wyciągnąłem 185 km/h. Silnik jest baaardzo dynamiczny. Opony piszczą nawet na trójce.
~djm
Hatchback 2.0D D-4D 90KM 66kW
Z zastrzeżeniem, że do jazdy miejskiej i mieszanej. Autostrada to nie jego żywioł. Bardzo przyjemne odczucie z chwilą odpalenia turbinki. Odjeżdża aż miło! Olej przy przebiegu 300tys., od wymiany do wymiany. Zimą przy -30 odpala bez problemu. Fakt, trochę... klekocze ;-)
~Ulv
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Powiem tak - nie do końca jestem pewien że trafiłem na zadbany model bo przyszło mi trochę w niego włożyć, aczkolwiek uważam to za rzecz normalną - 12 letnie auto wymaga z 1-2 tyś zł na remont. Silny elastyczny aczkolwiek wyprzedzanie powyżej 3 tyś obrotów tylko.
~marart
Hatchback 2.0 D 72KM 53kW
Nie jest to rakieta, ale nauczyłem się już nią wyprzedzać i tak czasy przejazdu po Polsce mam dosyć dobre. Nic z silnikiem nie robiłem oprócz wymiany oleju. Odpukać na razie silnik jest czysty, faktycznie przy wyprzedzaniu jak ma 3 tys. obrotów może minimalnie przykopcić.
~Tomi
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Silnik nie budzi zadnych zastrzezen natomiast z kultura pracy jest zupełnie inaczej. Auto powyzej 3 tys obrotow jest piekielnie glosne i sprawia wrazenie jakby obroty silnika byly znacznie wieksze. Jesli chodzi o dynamike raczej przecietna silnik natomiast pracuje wzorowo.
~Maciej
Hatchback 2.0 D 72KM 53kW
tak naprawdę to auto posiada silnik peugeota 1,9 D, nie ma go na liście, dlatego oceniam go w kategorii 2.0D. Mój jest słabszy (68 KM), słychać klekot zwłaszcza gdy jest zimny, spod świateł rusza cieniutko, za to jest elastyczny, na 4 biegu jeździmy w mieście od 40 do 65 km/h.
~Paweł Pietraszek
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
MAM NADWOZIE LIFTBACK (ale nie było w opcjach wyboru). Nie spodziewajmy się od auta 1.4 sportowych osiągów, bo to auto rodzinne lub do małego biznesu. Silnik cichy, spokojny, kiedy trzeba można bezpiecznie przyspieszyć przy wyprzedzaniu (oczywiście przy redukcji).
Dziennik kosztów dla Toyota Corolla VIII
5,9
7,4
9,1
~Waldek
Hatchback 2.0D D-4D 90KM 66kW
Niby "tylko" 90 KM, ale moment obrotowy robi swoje. Nie oszczędzałem go, ze świateł zawsze pierwszy (ale dopiero po zmianie opon). Olej od wymiany, do wymiany, bez dolewek. Niewielka różnica w spalaniu między jazdą spokojną i mocno dynamiczną.