Lista ocen Toyota Corolla VIII (382) - Silnik

Na liście zabraknie 314 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~siebek
Sedan 1.3 86KM 63kW
Silnik pokazuje \"pazury\" dopiero po przekroczeniu 3500obr/min. Jest wystarczający do ekonomicznej a zarazem w miarę dynamicznej jazdy w maksymalnie dwie osoby. Przy 4-5 osobach w srodku jest juz bardzo ciezko wyprzedzic TIRa.
~leolen
Sedan 1.3 86KM 63kW
Wiadomo że trochę słaby ten silnik nie zbyt elastyczny ale to tylko 1332cm3 i 86km. Kultura pracy na PB ok,ale na LPG sekwencja jak mu się podoba raz dobrze,raz nędza.Przy pełnym obciążeniu lepiej uważnie wyprzedzać.
~bociolek@yahoo.co.uk
Hatchback 2.0 D 72KM 53kW
pracuje doskonale, bezproblemowo zbiera się na 4 biegu już od 40km/h, ale nie polecam, żaden silnik tego nie lubi. Silnik także bardzo tolerancyjny na paliwo. Można lać prawie wszystko, ale również nie polecam.
~JS
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Silnik małolitrażowy ale doskonale daje sobie radę przy ruszaniu spod świateł. W trasie również bardzo żwawy - owa dynamika była dla mnie miłym zaskoczeniem. Samochód bardzo elastyczny na 3 biegu. Kultura pracy silnika bez zarzutu.
~pukkinen@vp.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Silnik jest chyba najlepszym elementem tego pojazdu. Jest to starszej generacji 4E-FE. Pracuje cichutko na niskich obrotach, jednak kopa dostaje dopiero powyżej 4500 obr. wtedy ładnie zaczyna ryczeć, ma charakter.
~Marcin z Białegostoku
Hatchback 2.0 D 72KM 53kW
Bardzo cicho pracujacy silnik. Nie zużywa oleju. Przy włączonej klimie brakuje trochę koni, ale w trasie spisuje się bardzo dobrze. Spalanie jest zadowalajace przy właczonej klimie w miescie 7,3, a w trasie 5,5litra/100km.
~mr10@tlen.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Doskonała konstrukcja, jednak wykazujący swoje pełne możliwości w górnym zakresie obrotów. Ostatnio przy częstych podróżach po 500 -600 km zaczął brać trochę oleju ale to też wina gazu. Nie mam powodu do obaw.
~creative
Sedan 1.3 86KM 63kW
samochód został wyprodukowany w Japonii - po 6 latach użytkowania i obsługi w ASO nie miałem żadnej usterki!! Auto jest też bardzo oszczędne. Nigdy nie spalało wiecej jak 7,5 (w miejskich warunkach w zimie) Polecam!
~Jaromir, japasz@wp.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
trochę klekocze na wolnych obrotach, jak się go wysprzęgli to jest cichutko, po przejechanych 180 000 nie bierze w ogóle oleju!, spalanie na trasie Śląsk- W-wa -Śląsk przy średniej prędkości 120-130 km/h - 6,3l.
~sancher
Sedan 1.3 86KM 63kW
jak to japoniec: dobrze sie zbiera w przedziale 2000/3000rpm, chwila oddechu i dalej 4500/6000rpm, generalnie pierwsza opcja do miasta Bardzo ekonomiczna 4-5litrow, druga bardziej sportowa pozerajaca nawet do 8litrow paliwa na 100km