Lista ocen Toyota Corolla VIII (382) - Silnik

Na liście zabraknie 314 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Chłodnice Rosłoniec
Hatchback 1.4 VVti 96KM 71kW
Silnik 1.4 vvti jest ok. trzeba dbać o niego sprawdzać i stosować zalecane oleje i będzie służył na długo.Co do usterkowości to klapy w kolektorze dolotowym ale to mozna naprawić za niewielkie pieniądze lub po prostu zostawić , nic się nie stanie (na pewno)
~WoJak
Hatchback 1.4 VVti 96KM 71kW
Bezawaryjny, ale czasem trochę brakuje mocy, zwłaszcza na trasie jak trzeba szybko wyprzedzić, ale z drugiej strony to nie jest auto dla rajdowców. Chociaż jak się mocno postarać to można się pościgać na światłach z teoretycznie mocniejszymi silnikami :)
~Tomek
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Jednostka bezawaryjna, idiotoodporna(mechanik przestawił mi rozrząd o jeden ząb i tak przejeździłem 110 tys. km), lubi wysokie obroty i i wówczas oferuje zadowalającą dynamikę. oszczędna - na trasie spalanie poniżej 6l przy prędkości 120km/h
~Ryhu
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Bez szału, ale na taki silniczek, wystarcza nawet do współczesnej jazdy miejskiej. Niby najwięcej mocy ma między 4 i 5 tys obrotów, ale wtedy troche wyje. Do 3 tys jeździ się całkiem sympatycznie, powyżej lepiej używać tylko do wyprzedzania itp.
~Michał
Hatchback 1.4 VVti 96KM 71kW
Silnik nie do zdarcia. To mój pierwszy samochód -odkupiony w 2008 r. - więc de facto uczyłem się na nim jeździć. Dzielnie znosił wszelkie błędy, na drodze,mimo że nowsze samochody mają już inne osiągi, wciąż pozwala na swobodną i dość dynamiczną jazdę.
~zielon
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Silnik 1332 cm3 o mocy 86 KM spisuje się naprawdę świetnie. Wyprzedzanie TIRa wymaga co prawda wkręcania silnika na wyższe obroty ale nie jest to czynność niebezpieczna. Naprawdę jak na podstawową jednostkę jest to jednostka godna polecenia
~www
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
nie jezdzilem szybszym autem o pojemnosci 1,6....a zaznaczam ze wiem jak przyspiesza passat b5 1,8 turbo, galant 2,5 V6....i wierzcie albo nie ale corolla 1,6 w wersji G6 robi najwieksze wrazenie, to oponia rowniez moich znajomych po jezdzie toyota
~Gustav
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Silnik naprawdę robi wrażenie. Może troszkę głośny, ale elastyczny i niezawodny. W zasadzie można zapomnieć o jakiejkolwiek obsłudze. Mnie osobiście powyżej 120 km/h brakuje 6 biegu, który jest w wersji G6, ale nie można mieć wszystkiego :)
~tomi 202
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Bardzo przeciętny .Niedobór mocy szczególnie w zakresie niskich obrotów, oraz wysokie spalanie. Ale niezawodny ponad przeciętność.Wystarczy jedynie zapewnić mu minimym wymaganej osługi.180000km i ani śladu degradacji,zużycie oleju itp.
Dziennik kosztów dla Toyota Corolla VIII
5,9
7,4
9,1
~bejgus
Sedan 1.3 86KM 63kW
Pracuje bez zarzutu. Trochę niskie obroty szczególnie na jałowym 700+/-50 ale ten typ tak ma i lepiej nie ingerować. Elastyczność na 4+. Trochę głośny ale powyżej 3500obr/min. Do normalnej jazdy w zupełności wystarczy zakres obrotów 2000-3200 na LPG też.