Lista ocen Toyota Prius III (22) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Han Solo
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Priusem przejechałem w 15 miesięcy 25 tys. km, auto na oponach 215/45/17, silnik zalany olejem 0W/20. Codzienne dojazdy do pracy na dystansie 13 km z czego 80% małe miejscowości, reszta droga podmiejska - 4,2l. Zimą przy ujemnych temp ale bez śniegu wzrasta o ok. 1 litr. Autostrada tempomat 140 km/h - 6,0l. 120 km/h - 5,0l. Droga krajowa ok 4,3l. Min. uzyskane spalanie: 3,2l. - drogi podmiejskie i małe miejscowości, styl jazdy - na prądzie ok...
~chleb
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Ekonomicznosc to mocna strona priusa. Srednie spalanie przy dodatnich temperaturach na zewnatrz okolo 4,8-5,0 l/100km, i nie ma przy tym znaczenia czy jezdzimy w miescie ,czy poza nim. W zimie przy minusowych temperaturach spalanie wzroslo do 5,8 l/100km (+ bagaznik dachowy), co wciaz jest niezlym wynikiem.Cena zakupu (mieszkam w NO) na poziomie golfa , czy oktavi.Cena serwisu na przecietnym poziomie .
~Paweł Wróblewski
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
dopieszczam, bo trzeba mieć koszty na firmę, no i ten perłowy lakier... ale można żyć bez tego - będzie tanio, dużo wymian i kosztów odpada, akumulator - nadal z certyfikatem - przy kupowaniu używki najlepiej po spalaniu widać czy jest OK (zimą i na krótkich trasach ma prawo palić do 5,6L)
~indus2
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Średni koszt przeglądu 800 zł, przejechałem 150.000 km w dwa lata. Do tej pory wymieniłem tylko klocki z przodu dopiero po 120.000 km bo auto hamuje w dużym stopniu silnikami elektrycznymi. Myślę, że z dislem miałbym już pierwsze problemy:)
~bacaj b
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Spodziewałem się lepszych wyników spalania. Ale jak się nie za******la to wynik w okolicy 5l/100km nie jest problemem. Serwis drogi, ale na szczęście auto mało awaryjne. Bateria gwarancja w moim przypadku na 10 lat.
~rodorn
Hatchback Facelifting 1.8 HSD 136KM 100kW
Naprawdę mało rzeczy, które mogą się popsuć. Bateria wbrew pozorom nie jest taka drogo. Jedyną wadą są częste kradzieże tych samochodów. Polecam wyłączyć system keyless go i zabezpieczyć gniazdo OBD.
~pit
Hatchback Facelifting 1.8 HSD 136KM 100kW
Na razie tylko paliwo a tego za dużo nie trzeba do tego auta. Przy mojej jeździe klocki powinny starczyć na 150kkm a tarcze na jakieś 300kkm (w 90% hamowanie silnikiem elektrycznym z odzyskaniem energii)
~Leex
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Spalane na jesień zaraz po zakupie nie przekraczało wzasadzie 5l. Klocki i tarcze przy tym przebiegu są jeszcze fabryczne. Prz lekkim chamowaniu hamulce nie hamują a robi to silnik elektryczny ładując baterie.
~RAF119
Prius+ 1.8 HSD 136KM 100kW
Niskie spalanie jak na gabaryty mini van 7 miejsc 136 km dobre wyposażenie 4,5 litra miasto 5,5 trasa w zimie, jeśli trzymamy auto, pod chmurkom auto pali, około litra więcej dogrzewając kabinę.
Dziennik kosztów dla Toyota Prius III
5,6
6,6
~Mariusz
Hatchback 1.8 98KM 72kW
Praktycznie uzupełniam tylko benzynę, płyn do spryskiwaczy i olej. No i jeszcze powietrze w oponach. Akumulatory dopiero po latach można wymienić lub regenerować.