Lista ocen Toyota Starlet IV (57) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mirek
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Silnik szybko się nagrzewa i w kabinie łatwo utrzymać stabilną temperaturę podczas mrozów. Niestety w mojej Toyocie nie ma klimatyzacji, więc w upalne dni nie podróżuje się komfortowo. Po 250tys km padł rezystor regulacji natężenia nawiewu. Ciężko dostać to ustrojstwo, bo jest on zalewany w ceramikę i w teorii nigdy nie powinien się zepsuć. Wymiana zajęła 10 minut i znów wieje jak należy. 3 biegowa regulacja (w Corollach 4 biegi) trochę...
~danieliplus
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Świeżo po zakupie wentylacja działała tragicznie - ledwo wyczuwalna siła nadmuchu. Mechanicy byli bezradni, sugerowali nawet kosztowne rozebranie całej deski rozdzielczej, aby zdiagnozować problem. Na szczęście po jakimś czasie, wyczytałem na forum, że przyczyną może być zapchany filtr kabinowy (co ciekawe, nawet w ASO nie wiedzieli o jego istnieniu). Wyjąłem, wyczyściłem i od tamtej pory nawiew chodzi jak złoto :-)
~Ekolud
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Doskonałe ogrzewanie! Po 3 minutach leci gorąco w zimie! Chłodzenie dobre, jak na auto bez klimy, a w razie co - można otworzyć okna. Na najwyższych obrotach wentylacja dość głośno pracuje (trzeci stopień), ale rzadko się używa bo ten ciąg powietrza urywa głowę (fajne do omrażania i odparowania szyb).
~tomiko5@wp.pl
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Mały jest w środku, więc z ogrzaniem nie ma problemu,szybko się nagrzewa (oczywiście w zależności od temp na zewnątrz),a w lato klima dobrze chłodzi. Regulacja nawiewu działa tak jak powinna,czyli jak ma grzać stopy i szyby to grzeje stopy i szyby,a z centralnych nie dmucha :)
~bartek5656
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Co do ogrzewania do auto potrafi zamienic sie w prawdziwa saune zimą. Silnik rozgrzewa sie dosyc szybko. Latem może być trochę gorzej z uwagi, ze wiekszość starletek była jednak bez klimatyzacji.
~D0PIECA
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Mam egzemplarz bez klimy. W zimie momentalnie się nagrzewa, a latem co ciekawe chłodne powietrze działa rewelacyjnie, ma się wrażenie jakbyśmy jechali autem z prymitywną klimatyzacją.
~jasiek
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Trzeba wiedziec ze pod schowkiem jest filtr przeciwpylkowy..u mnie byl szmaciany wiec dal sie wyprac..wyjecie go i wlozenie to minuta roboty..
~as
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Coś tam wieje, coś tam dmucha. Na wyspach zimy łagodne, lata zaś niezbyt upalne - nie sprawdzałem więc w extremach. Poprawnie, ale bez zachwytów.
~pd
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Niestety, ale słabo działa nawiew, zwłaszcza przy intensywnych opadach deszczu - bardzo szybko parują szyby, nawet przy najwyższym ustawieniu nawiewu.
Dziennik kosztów dla Toyota Starlet IV
7,8
7,9
~Marcin
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
dobrze tylko dlatego że wentylator jest za głośny, w ciepły dzień(20 C)można jechać z zamkniętymi szybami, zima momentalnie się nagrzewa