Lista ocen Toyota Yaris III Hatchback 5d (49) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Luki
Hatchback 5d 1.0 VVT-i 69KM 51kW
Silnik tylko i wyłącznie do miasta, na trasy za słaby. Przy pełnym obciążeniu lub/i na pochyłościach (góry) kompletna porażka. Nie ma siły i trzeba redukować czasem do \"dwójki\". Silnik poza tym jest głośny i warkotliwy. Jedyne plusy to akceptowalna elastyczność i niskie zużycie paliwa.
~jonny
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Jako poprzednie auto posiadałem Yarisa II z silnikiem 1.0 i przesiadając się do III z silnikiem 1.33 mogę pisać w samych superlatywach myślę że o wiele lepiej pracuje. Zdecydowanie lepiej się wyprzedza, jest bardziej zrywny i przede wszystkim wydaje dźwięki milsze dla ucha 1.0 chodzi jak sokowirówka.
~Marta
Hatchback 5d 1.4 D-4D DPF 90KM 66kW
Zimą nigdy nie miałam problemu z odpaleniem, nawet przy dużych mrozach, a nie garażuje auta. Pracuje elegancko, cicho, równo. Używam auta głównie do jazdy po mieście (dłuższe trasy zdarzają mi się tylko latem) i mimo różnych opinii o filtrze dpf nie miałam z nim żadnych problemów.
~maztoyoty
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Silnik 1,3 ma 99KM, ale są to konie "japońskie" i to czuć. W mieście ze skrzynią biegów CVT jest super, ale na trasie przydało by się trochę więcej, choć wyprzedzić można, ale z pewnym marginesem. Auto było kupowane głównie do miasta a tu jest królem.
~Andrzej z Dursztyna
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Głośny i niestety nie da się ruszyć z miejsca na niskich obrotach, bo gaśnie. Na dodatek podczas zmiany biegów komputer podbija obroty silnika, lub nie są one odpowiednio szybko wytracane przez co dochodzi do szarpnięć po zmianie biegu na wyższy.
~Marcin K
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
bardzo ładnie pracuje, jechałem też 1,0 70KM i zdziwiłem się jak żwawo jechał przy mniejszej mocy ale ogólnie do miasta super, dobre przyspieszenie w ruchu miejskim słaby na trasy i duże prękości ale konstruktorzy zrobili auto miejskie !
~Jurek
Hatchback 5d 1.4 D-4D DPF 90KM 66kW
Bardzo małe spalanie, przy czym auto dynamiczne i zwinne. Zimą nigdy problemów nie było. A jeśli chodzi o dpf, który ma różne opinie prze jeżdżeniu po mieście, ja osobiście przez 4 lata takiej jazdy nie miałem żadnego z nim problemu.
~Olaf
Hatchback 5d 1.4 D-4D DPF 90KM 66kW
Silnik pracuje bardzo ładnie. Zawsze odpala bez najmniejszego problemu nawet w duże mrozy. Żadnych problemów nie miałem z filtrem dpf mimo że samochód był używany głównie na odcinku 10 km do pracy i z powrotem.
~grejanko
Hatchback 5d 1.0 VVT-i 69KM 51kW
Kultura pracy (wibracje, hałas) makabra - znacznie poniżej małych silników w UNO czy GETZ-u. W moim odczuciu ten silnik nie ma 69KM. Przyspieszanie łączy się z dużym wzrostem hałasu i drgań silnika. To na pewno nie jest XXI wiek.
~Andrzej Sz
Hatchback 5d 1.0 VVT-i 69KM 51kW
Jeżdżę dynamicznie i spalanie w mieście wynosi 7,7 l, dodam, że były upały 33 stopnie i klima chodziła na maxa. Na trasie A-4 jechałem z Katowic do Lubina - około 270 km z prędkościami 100 do 120 km i spalanie wyszło 5,5 l.
Toyota Yaris III Hatchback 5d