Lista ocen Volkswagen Bora Kombi (41) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pablitto1983@o2.pl
Kombi 1.6 100KM 74kW
Nie wiem od kiedy tak ma (2 wlasciciel) ale jedynka wchodzi dosc opornie.. Bylem w serwisie, dolali oleju do skrzyni (ponoc byl ubytek) cas tam zamienili (okazalo sie niepotrzebnie, wiec nie kasowali za to) i stwierzili, ze jak chce by 1-ka chodzila normalnie, to musza wyienic mase zeczy w skrzyni - koszta dobrze powyzej 1000zl, wiec se odpuscilem.. Potwierdzam tym samym opinie o slabej skrzyni..
~miro
Kombi 1.6 100KM 74kW
w modelu z silnikiem 1,6 skrzynia biegów rozleciała się po 30000 km., a firma wolkswagen nie widziała w tym nic złego, samochód miał 1,5 roku /kupiony nowy w salonie/ i musiałem naprawiać na swój koszt.Następna rozleciała się po 25 tys.km.Trzecia regenerowana tu w Polsce trzyma się do tej pory.
~malenky
Kombi 2.8 V6 4motion 204KM 150kW
Skrzynia całkiem fajna choć bieg 6 mógłby być dłuższy bo auto ma zapas mocy i przy dużych predkosciach byłoby fajnie mić troszke niższe obroty...poza tym niema sie do czego przyczepić...u mnie troche szumi któreś łożysko...pewnie itak tego nie bede robić:)
~kozaczi@o2.pl
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Biegi chodzą lekko precyzyjnie, no i 6 przy 120kmh silnik ma 2100obrotów, jeżeli ktoś jezdzi spokojnie to szescio biegowa skrzynia to czysta oszczędność, dla ludzi lubiacych dynamiczna jazde też się sprawdza ;)
~Creenshaw
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
automat tiptronic radzi sobie barzdo dobrze, płynnie, redukcja przy wyczuciu sprzegła to naprawde gratka, jak ruszam szybko pod nocy w mrozie to troche skacza biegi ale postoi zapalona 5min i chodzi jak zegareczek
~Henry
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Przekładnia 6-cio biegowa ,problemem (z tego co słyszałem w wielu borach, a na pewno w mojej) jest delikatnie haczący 2-gi bieg w czasie kiedy silnik jest jeszcze zimny po rozgrzaniu jest OK
~Jackowiak
Kombi 2.0 115KM 85kW
Nie rozumiem jak ktoś może pisać że biegi wchodzą super. Jeździłem Audi i paskami i wszędzie ta sama tragedia - biegi przełączają się powoli i trzeba użyć dużej siły (tak po chłopsku).
~maciek@dzi9.com
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Posiadam automatyczną skrzynie - tiptronic. Działa bez zarzutów, jednak prędkość redukcji na bieg niższy jest zbyt długa. Kłopotliwe przy wyprzedzaniu.
~rafels8811@wp.pl
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
mogła by być trochę cichsza ale idzie się przyzwyczaić sprzęgło super, biegi krótkie ale skrzynia 6 biegów więc czasami idzie się zamotać
Dziennik kosztów dla Volkswagen Bora Kombi
10,7
11,0
~Kamil K.
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Świetna biegi wchodzą precyzyjnie i bez najmniejszych oporów, przełożenia długie i jazda w mieście nie wymaga wielokrotnego przełaczania biegów.
Volkswagen Bora Kombi