Lista ocen Volkswagen Bora (233) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 282 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lord szaitis mój e-mail: robert.wojska@interia.pl
Sedan 1.6 100KM 74kW
Skrzynia jest w miarę precyzyjna ,fajny krótki drążek zmiany biegów.Ostatnio kilka razy mi dwójkę wybiło w czasie jazdy,nie wiem czemu.Może to oznaka jej końca?Sprzęgło działa bez zarzutów.Skrzynia od spodu nosi oznaki naprawy przez poprzedniego właściciela.
~Fantomasek@aol.com
Sedan 2.8 V6 4motion 204KM 150kW
Samochod moj posiada automatyczna skrzynie biegow.Jest to duza zaleta poniewaz cala uwaga kierowcy skupia sie na drodze.Skrzynia pracuje bardzo cicho i nie szarpie.Skrzynia posiada 4 biegi , przydalaby sie skrzynia automatyczna od Passata ktora ma 5 biegow.
~kozaczi@o2.pl
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Biegi chodzą lekko precyzyjnie, no i 6 przy 120kmh silnik ma 2100obrotów, jeżeli ktoś jezdzi spokojnie to szescio biegowa skrzynia to czysta oszczędność, dla ludzi lubiacych dynamiczna jazde też się sprawdza ;)
~Creenshaw
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
automat tiptronic radzi sobie barzdo dobrze, płynnie, redukcja przy wyczuciu sprzegła to naprawde gratka, jak ruszam szybko pod nocy w mrozie to troche skacza biegi ale postoi zapalona 5min i chodzi jak zegareczek
~michaczu@tlen.pl
Sedan 1.6 100KM 74kW
wiem ze taka sztuka, ale skrzynia poprostu walnela a w serwisie nie chca wymienic.. a koszta ogromne.. trzeba bylo dac do podrzednego mechanika a i tak jedynka nie wchodzi na zimnej skrzyni:-( ogolnie kiepsko..
~Henry
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Przekładnia 6-cio biegowa ,problemem (z tego co słyszałem w wielu borach, a na pewno w mojej) jest delikatnie haczący 2-gi bieg w czasie kiedy silnik jest jeszcze zimny po rozgrzaniu jest OK
~saphero.pl@gmail.com
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia biegów nie powala swoją jakością. Biegi wchodzą dosyć twardo, dźwignia ma spory luz i czasami nie trafia dokładnie w tryby. Do tego czasami są problemy z wrzuceniem jedynki lub wstecznego.
~Robi
Sedan 2.0 i 4motion 116KM 85kW
W moim aucie jest 4 - ro stopniowa automatyczna skrzynia biegow. Bardzo fajna sprawa. Kazdemu polecam. Polaczona z 2 litrowym benzynowym silnikiem - musze przyznac prowadzenie tego auta - jak w samolocie.
~Jackowiak
Kombi 2.0 115KM 85kW
Nie rozumiem jak ktoś może pisać że biegi wchodzą super. Jeździłem Audi i paskami i wszędzie ta sama tragedia - biegi przełączają się powoli i trzeba użyć dużej siły (tak po chłopsku).
Dziennik kosztów dla Volkswagen Bora
6,2
9,4
11,4
~mar456
Sedan 1.6 100KM 74kW
Czasem zdarzały się problemy z ciężko wchodzącą jedynką. W moim egzemplarzu skrzynia rozsypała się przy przebiegu ok 100kkm. Moim zdaniem za krótkie przełożenie piątki.