Lista ocen Volkswagen Corrado (33) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~goblin1120
Coupe 2.9 VR6 190KM 140kW
Długie przełożenia (moja na 2 biegu miała ok 115km/h) , długi skok lewarka. Psuje wrażenia z jazdy ale jest na to rada skrzynia z golfa IV V5 i zmiana 5 biegu z diesla. Po takim zabiegu autko wiele zyskuje skrzynia ta ma krótsze biegi przez co jazda daje więcej emocji i krótki skok lewarka.
~dees
Coupe 2.0 i 16V 136KM 100kW
Bardzo fajna, strasznie podobają mi się skrzynie w topowych VW z tamtych czasów, krótki drążek i miękko wchodzące biegi, wręcz jakby same się pchały na swoje miejsce. Co ciekawe, jadąc na emeryta zdaża mi się, że biegu (1-2, 2-1) nie moge zapiąć, ale przy szybkiej jeździe idzie jak masełko.
~piotr89
Coupe 2.9 VR6 190KM 140kW
Tutaj VW się nie postarał lewarek ma długi skok i kwestią czasu jest rozwalenie dyfra ale na szczęście można wstawić szperę lub skrzynię z nowszych modeli VW które mają krótki skok i mocne dyfry. Zaletą jest jej długość bo można osiągnąć autem prędkość nawet 260km/h
~marcinkolnik1
Coupe 1.8 G60 160KM 118kW
zalozylem wyczynowe sprzegielko ktore spowodowalo krotszy czas reakcji na zwolnienie pedalu sprzegla ale niestety wsteczny zaczal wchodzic z zgrzytaniem no ale do jasnej ciasnej jezdzi sie do przodu
~olafart
Coupe 2.9 VR6 190KM 140kW
skrzynie biegów w VW to zawsze był ich słaby punkt- niestety precyzja ich działa pozostawia wiele do życzenia. Wrzucenie na postoju jedynki też do łatwych czynności nie należy...
~Adi
Coupe 2.9 VR6 190KM 140kW
Strasznie elastyczna. Spokojnie na 3 przy predkosci 40 na godzine mozna sie rozpedzic do 100 km/godz bez stekniecia.
~Mick
Coupe 2.0 i 115KM 85kW
Skrzynia pracuje bardzo kulturalnie, biegi wskakują przyjemnie Jest dosyc krótko zestopniowana (troche to nie pasuje do silnika)
~Dran
Coupe 2.0 i 115KM 85kW
skrzynia ok ale mechanizm zmiany biegów(kłopot z kupnem czesci tylko uzywane) mało wytrzymałe elementy
~KOREK
Coupe 2.0 i 16V 136KM 100kW
Po przbiegu udokumentowanym 200000 km nie ma z nia problemów nie huczy nie cieknie jest oki.
~COREK
Coupe 2.0 i 16V 136KM 100kW
JEDYNECZKA CZASAMI SIE BLOKUJE ALE PODOBNO TO NORMALNE. MIAŁEM VW PASATA 2.0 I BYŁO TO SAMO.