Lista ocen Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2006 (13) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robert Michalski
Volkswagen Golf IV
260 tys przebiegu , sam jeżdżę trzy lata i naprawdę bez żadnych usterek. Jedyna usterka to byl moim zdaniem bląd ludzki i normalne zużycie: kupilem z niesprawną turbiną: poprzedni wlaściciel nie potrafi się z nią obchodzić: nie studzil jej przed zgaszeniem silnika. Glupio wyszlo bo panowie w ASO na przeglądzie poodczas kupna przeoczyli tą usterkę. Na szczęście używaną na slomczynie za używana dalem 500 zl + 200 wymiana ( jak na turbine to...
~Bil Cllinton
Volkswagen Golf IV
Był u mnie moment desperacji, a spowodowała to turbina. Średnio co 3 miesiące jeździłem z nią do mechanika, no i oczywiście kasa, kasa i jeszcze raz kasa. A to się zacinała, a to był spadek mocy itd, itp. Wszystko to się działo po 150 tys. Ale jak patrzę na to z perspektywy czasu to wina leżała w mechaniku, a nie w turbinie. Pojechałem do innego, naprawił za pół ceny i od 3 lat nie mam najmniejszych problemów.
Volkswagen Golf IV
Myślę że jak na ten wiek auta 11 lat i ten przebieg 300 tys. jest bardzo dobrze. Auto kupiłem z przebiegiem 240 tys. teraz ma 290tys i 11 lat. Gdy kupiłem była zepsuta turbiona - 500 z wyminaą na używaną i chula do dziś. Turbina zepsuła się z winy kierowcy gdy poprzedni właściciel podjechal na oględziny żuciło mi się w oczy że po dynamicznej jeździe natychmiast wyłączył silnik zamiast poczekać 30 sek aż turbina się zatrzyma.
1,0
~GOLF TDI
Volkswagen Golf IV
Niestety przy 233 tys. km rozsypało się sprzęgło (to chyba już nie jest volkswagen).Ciągłe problemy z przepływomierzami, (nawet oryginalne dość szybko siadają),zacinająca sie turbina, itp To fakt że samochód ma 230 000 przebiegu, ale zawsze był serwisowany, a od marki VW i wersji TDI można by oczekiwać czegoś więcej.
~Olek S.
Volkswagen Golf IV
Trwałe zawieszenie, problemy z centralnym zamkiem (ale to montował dealer), tak to 2 x przepływomierz, 1 plastik pod michą olejową, klocki tak co 50tyś km, od nowości nie starcza oleju od servisu do servisu ale ponoć ten typ tak ma. Mechanik stwierdził, że skrzynie biegów we wszystkich Golfach ciężko chodza....
~kris
Volkswagen Golf IV
dokonałem jedynie wymian eksploatacyjnych: pompa wody, pasek rozrządu z rolkami i pasek wielorowkowy z łożyskiem (ceny części i usługi w serwisach są zbyt wygurowane)
~Bartek
Volkswagen Golf IV
Przekladnia kierownicza regenerowana (koszt 480 zl)
~Darkoski
Volkswagen Golf IV
Trzeba uważać na uszkodzenia miski olejowej
~olaf
Volkswagen Golf IV
Odpukać, nigdy mnie jeszcze nie zawiódł.
~ANDRZEJ
Volkswagen Golf IV
ile razy wyjechałem tyle razy wróciłem, jest OK
Volkswagen Golf IV Kombi