Lista ocen Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2006 (15) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wilk132@op.pl
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
AUTOMATYCZNA czterobiegowa bez możliwości samodzielnej zmiany biegów. Jest niby ok. Pracuje płynnie bez szarpania. Brakuje tylko możliwości redukcji przy wyprzedzaniu, trochę zamula auto ale do spokojnej jazdy nadaje się doskonale. Jestem przekonany ze przy dobrym traktowaniu (wymiana oleju w specjalistycznym warsztacie 300zl co 45 tys km ) przeżyje karoserię i silnik. Podstawą ku temu stwierdzeniu jest fakt iż mam kolegę który ma golfa 2...
~Robert Michalski
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Automatyczna. Prosta 4 biegowa, bez żadnych bajerów. Pod warunkiem wymiany oleju co 45 tys.km. bezawaryjna (koszt ok 250zl). Podobno przy dobrym traktowaniu ma przetrwać caly samochód bez awarii. Mam kolegę z golfem 2 w automacie, nigdy nie zmienial nawet oleju i skrzynia jest sprawna. Jeżeli chodzi o dzialanie to zmienia biegi w miarę plynnie i sprawnie. Przydalby się 5 bieg i moglaby automatycznie redukować bieg przy mocnym wciskaniu...
~GOLF TDI
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Jedyną zaletą jest to że dźwignia zmiany biegów nie drży (cięgna zamiast drążka), przy zmianie czasami sobie pozgrzyta, zestopniowanie dość dobre, ale chyba od wersji 110 KM przydał by sie 6 bieg.
~Bil Cllinton
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Nie miałem najmniejszych kłopotów. Przy 240 tys. poleciało mi koło dwumasowe i sprzęgło, no ale nic nie trwa wiecznie. Za naprawę zapłaciłem 2 tysie i teraz jeździ jak nowy.
~Olek S.
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Precyzyjna ale lewarek chodzi ciężko i czasem są problemy z 1 i wstecznym - żeby weszły trzeba ponownie wysprzęglić
~kris
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
biegi chodzą przeciętnie, mogłyby bardziej płynnie. Olej w skrzyni ma odpowiedni stan
~perma89
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
bez zastrzeżeń :) chociaż widziałem lżej pracujące przekładnie :)
~Bartek
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
mogłaby być bardziej precyzyjna ,ale ogólnie nie miałem żadnych problemów .
~Darkoski
Składana w Argentynie. Synchronizatory do wymiany poszły przy 230000km
~effendi
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Działa, ale jeszcze nie mia lem auta z tak fatalnie działajacą skrzynią.
Volkswagen Golf IV Kombi