Lista ocen Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1999-2006 (26) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sokol
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Niestety nie jestem zachwycony - mam ALH i, co za tym idzie, dwumas. Wiem, żę to kwestia przebiegu (252 kkm), ale koszty są straszne. Dzwoni trochę pod maską a ja czekam aż... Zanim zaczął się ów dwumas odzywać skrzynia działała precyzyjnie - choć mam wrażenie że w AUDI A4 chodzi lepiej... wiem, że to jest to samo, ale ....
~Maniek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Ogółem nie mam zastrzeżeń ani pochwał, bo co siedzę w innym Golfie sama skrzynia chodzi kompletnie inaczej. Natomiast jeżeli chodzi o zestopniowanie skrzyni 5B w 1.9 ALH to na trasach czasami brakuje jeszcze jednego biegu a do miasta jest ona dość słabo zestopniowana.
~Szyszon
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Jestem bardzo zadwolony ze skrzyni 5 biegowej. Golf ma dlugie przelozenia co skutkuje cicha praca silnika nawet na autostradzie, na 5 biegu przy 140 km/h predkosc obrotowa wynosi mniej niz 3000 obr/min. Poza tym biegi dobrze zestopniowane.
~zq
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Biegi wchodzą bardzo płynnie i nie ma z tym żadnych problemów (nic nie haczy). Niestety bardzo szybko po zakupie byłem zmuszony do wymiany sprzęgła (skończył się docisk i łożysko) - po wymianie chodzi \"jak ta lala\" :)
~Berlioz
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Największy plus tego auta, bardzo dokładna, stawia lekki opór przy zmianie, brak luzów na lewarku i "wycia" po 320 tys przebiegu, nieźle zsynchronizowana z pracą silnika.
~yut
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Mogłaby mieć krótsze przełożenia, w zimie póki silnik się nie rozgrzeje to lekko szarpie przy wrzucaniu biegu 2 przy wyższych obrotach.
~Maciek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Skrzynia wyśmienita. Bardzo łatwo wchodzą biegi i ą barfdzo dobrze dopasowane... Choć czasami brakuje tego 6 biegu :/
~RafaL
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Od czasu do czasu słychać zgrzyty w skrzyni. Coraz ciężej wchodzi jedynka, na 4 biegu gdy za mocno wrzuca się bieg zaczyna zgrzytać.
~Grzegorz ( k2 )
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Toporna w audi lub Passacie działa zdecydowanie precyzyjniej/ No i to nieszczęsne koło dwumasowe to porażka
~PiotrekM
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Zmiana biegów - dokładnie taka powinna być. Biegi same trafiają na swoje miejsce. Zestopniowanie ok.
Volkswagen Golf IV Kombi