Lista ocen Volkswagen Golf IV (171)

3,4
~Mietekkkkkk
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Auto 6 lat w moich rekach. Latwe w samodzielnych naprawach, oszczedny lecz malo dynamiczny silnik. Slabe wyciszenie wnetrza i jakosc plastikow. Silnik i osprzet wytrzymale. Jedyne co przez 6 lat zrobilem to zmienilem dwumasowe kolo na sztywne. Karoseria rdzewieje,szczegolnie tylna klapa. Ogolnie auto bezawaryjne ale nie kupilbym go znowu bo to juz stara konstrukcja. Najwiekszy minus to wyciszenie i rdza.
1,8
~andrzej golina
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Slabo. Przyspieszenie spoko, wbija w foto. Samochód bezawaryjnydo drugiego miesiąca użytkowania. Najpierw wysiadllo wspomaganie, rdza silnik bierze olej. Skrzynia to porażka od początku. Nie polecam, chyba że ktoś lubi się bawić w weekendowego mechanika. GII lepszy.
~Tomek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Auto jest super. Elestaczny silnik, oszczedny a przede wszytkim ogromna przyjemnosc jazdy a to za sprawa TDI. Mialem wczesniej Golfa IV 2.0 ale wymienilem na TDI. Bez porownania lepszy. Poniewiarz, u nas (Kanada) so tylko oferowane 90 konne TDI, ostatnio dozucilem Upsolute Chip (25 KM extra) i 16 calowe BBSy na Michelinkach i musze powiedziec ze rezultat jest wysmienity. Polecam i pozdrawiam.
~Andrew_I
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
twardy i niezbyt komfortowy ale za to dobrze trzyma się drogi (Układ jezdny)
~Seba
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Gorąco polecam golfa z tą jednostką napędową. Po pierwsze 90 KM w tym przypadku naprawdę czuć przy wyprzedzaniu, tzn. to zupełnie wystarczająca moc do manewru wyprzedzania, a po drugie jest to silnik o bardzo małym spalaniu, jak i bardzo dużej niezawodności! Oczywiście autko odwdzięcza się jeszcze bardziej przy regularnej wymianie płynów, filtrów itp. (Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) )
3,8
~Łysy W-wa
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
wystarczający na miasto na trasę za słaby no gdyby miał 6 biegów to by dał radę (Silnik)
~Jaca
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Ogólnie auto bardzo dobre,ma kilka niedociągnięć,ale są to małe drobiazgi. Po zakupie remont: rozrząd,oleje ,filtry,tarcze,klocki,łącznik rury tłumnika,miałem pecha pękła mi tylnia szyba. Generalnie normalne koszty eksplatacji nic wielkiego na taki przebieg. Autko miało podobno 136000 po sprawdzeniu w ASO ma skręcone 90 tyś nie jest tak źle
~ryh
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
silnik pracuje idealnie. nic nie stuka nic nie puka. turbo mi padlo :( wlali zly olej (Silnik)
~Bobas
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
golf to poprostu golf. zaczynałem od mk1 a teraz już mam mk4.Moze troszke o silniku tdi 90 koni jest w zasadzie bezawaryjny w 110 konnym pojawiaja się awarie turbiny trzeba czasem pogonic auto aby ciegno regulacyjne troszke się rozruszało i bedzie ok. a tak to drobiazgi zaworek, przepływomierz a reszta ok. trzeba uważacz na złodziejaszków to tyle (Silnik)
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf IV
6,1
8,8
9,7
~Sibr
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Świetne auto, kiedys wogule nie myslałem nad volkswagenem teraz cięzko bedzie mi go zamienić. Auto bez najmniejszej usterki po przejechaniu jak narazie 150000 km. Jedynie zawieszenie jest do wymiany ale to juz jest kwastia eksploatacji wkoncu auto ma powyzej 250000. Uważam ze Golf dobrze eksploatowany moze długo posłużyć. Polecam (Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) )