Lista ocen Volkswagen Golf VI (184) - Silnik

Na liście zabraknie 77 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafal
Hatchback 5d 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Silnik jest odrobine za slaby. Co prawda ma wystarczająco mocy, żeby rozpędzić auto do autostradowych prędkości, ale ma bardzo odczuwalną turbo-dziurę w porównaniu do dawnych jednostek TDI o podobnej mocy. Jego dużą zaletą jest to, że jest cichy
~Rafal
Hatchback 5d 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
~JN78
Hatchback 5d 2.0 TDI 110KM 81kW
Co do silnika przejechałem nim dopiero 1500 km 2, 0 TDI zaczynał karierę, jako bubel ja mam pod maską 2, 0 CR i czas pokaże czy panowie z VW naprawili swój błąd? Jak na razie, co mnie zdziwiło jest cichy i stosunkowo mało pali ucierpiała trochę elastyczność?
~Damian
Hatchback 5d 1.4 TSI 160KM 118kW
Z jednej strony pali rozsądnie, jest szybki i cichy, z drugiej strony awaryjność tego silnika jest dramatyczna. Przy 39 tysiącach rozrząd do wymiany - naprawa 5500 zł. A to jedna z wielu kosztownych usterek przydarzających się w tym silniku.
~silleigiah
Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
1.6 TDI to dramat dla takiej masy, w porównaniu do 1.9TDi dużo słabszy moment, auto licznikowo (puste z samym kierowcą) rozpędza się do 199 km/h, potem na 99% włącza się jakiś ogranicznik, przy większym załadunku czuć spadek wydajności. Polecam ekofanatykom.
~boldor
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Nieprzyjemny na niskich obrotach. Hałaśliwy i bardzo nieprzyjemny zimny - w serwisie twierdzą że ten silnik tak ma i działa jak z przebitym wydechem przez pierwsze 45 sekund. Bardzo dynamiczny jak na tę klasę i moc. Gdybym kupował ponownie to 2.0 TDI
~Adi
Hatchback 3d 1.2 TSI 105KM 77kW
Jak na ten silnik to ok, problemów żadnych. Zrobiony chip na 124km 211nm i już się fajnie odpycha. Przebieg 230tys i jeździ bez problemów rozrządu nie robiłem kupiony z przebiegiem 169 tys według mnie silnik nie do zabicia.
~Tomasz
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Bardzo dynamiczny, odczuwalnie ma więcej mocy, niż deklarowane przez producenta 122 koni. Na razie zero problemów, bierze trochę oleju (do pierwszego przeglądu po 30k dolałem litr) ale przy silniku turbo to chyba norma.
~stilo_kielce
Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Niemiecki silnik, ale jednak z wynalezioną przez... Włochów technologią wtrysku common rail sprawuje się bardzo dobrze, cicho pracuje, ma niskie spalanie (trochę brakuje mu Nm, ale to w końcu silnik do oszczędnej jazdy.
~Piotr
Hatchback 5d 2.0 TDI 110KM 81kW
Nichutki, pierwszy mój tak cichy silnik. Po kilku \"traktorach\" ten stanowi miłą odmianę. Spodziewałem się po nim lepszego przyspieszenia. Dopiero na wyższych obrotach można mówić o raptowniejszym nabieraniu prędkości.