Lista ocen Volkswagen Golf VII Variant (28) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bogusław
Volkswagen Golf VII
Posiadana poprzednio mistrzyni przestrzeni Skoda Superb 2 tutaj oczywiście bije tego Golfa, ale jest to jak nie patrzeć klasa niżej. Przed zakupem rozważałem również Passata, ale zaledwie 6cm szerszy starszy brat moim zdaniem zupełnie nie zasługuje na dopłacanie takich pieniędzy, jak liczy sobie koncern VAG. Siedząc w Passacie i Golfie nie odczuwa się zupełnie tych 6 cm. Malkontentom polecam subiektywny test w salonie, na pewno się zdziwią i...
~Bartek - Bill Cllinton
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
Volkswagen Golf VII
Jak na tę klasę samochodu jest naprawdę bardzo dobrze. Zarówno z przodu jak i z tyłu miejsca na szerokość/wysokość/długość jest wystarczająco. Piąta osoba na tylnym siedzeniu po środku może mieć problem ze stopami ze względu na środkowy tunel. Jak dobrze sobie przypominam w ciągu 3 lat eksploatacji przydarzyło mi się tylko raz jechać w 5 dorosłych osób. Bagażnik jest bardzo duży, ponad 600 litrów. Od samego początku zlikwidowałem podwójną...
~uish
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 140KM 103kW
Volkswagen Golf VII
Kierowca i pasażer z boku może się dobrze umościć, ale tył... no cóż w końcu to kompakt. Dzieci brudzą mi fotele jak nie wiem co. Natomiast mam uwagę do foteli. bardzo znikome podparcie lędźwiowe sprawia że nie jest to auto na długie trasy. Po 300 km wychodzę i poruszam się jak paralityk z wszelkimi schorzeniami kręgosłupa. Natomiast trzymanie na boki i przy szybkiej dynamicznej jeździe sprawdza się bardzo dobrze.
~bidżej
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
Volkswagen Golf VII
Przy wzroscie 195cm mozna sobie znalezc pozycje za kierownica, chociaz fotele (mimo wyposazenia w funkcje masazu, ktora polega generalnie na poruszaniu czesci ledzwiowej gora/dol - tyl/przod) nie sa wygodne na dlugie trasy. Za wysokim kierowca brak miejsca na nogi. Duzy bagaznik ze schowkiem pod podloga (chociaz brak tam organizacji, poza 2 styropianowymi przegrodami wanny na kolo zapasowe).
~Mateusz
Volkswagen Golf VII
Siedziałem w Passacie i powiem szczerze, że nie czułem się w nim jak w aucie o segment wyższym pod względem przestrzeni (przestrzeń dla kierowcy, pasażerowie na pewno mają w nim więcej miejsca na nogi). Golf Variant urósł i pewnie wielu będzie zaskoczonych ile oferuje miejsca w środku. Bagażnik jest ok, choć przy pakowaniu większych rzeczy koniecznie trzeba obniżyć regulowaną podłogę.
~Smigul
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 122KM 90kW
Volkswagen Golf VII
Jak na klase C jest naprawdę okey. Gdzieś tak w górnej części stawki, więcej niz w Focusie mniej niż w Octavi. Z tyłu jest okey, żona ma 168cm jeździ z tyłu plus fotelik z dzieckiem i się mieszczą za mną a mam 188cm. Mega plus za najlepszy podłokietnik dla kierowcy! Reguluje się przód tył i jeszcze kilka stopni góra dół rewelka. Kazdy bardzo wygodnie się ulokuje w tym aucie.
~An
Volkswagen Golf VII
Ja i żona nie należymy do ułomków, a mieścimy się i z przodu, i z tyłu bez najmniejszego problemu, zarówno jeśli idzie o kolana jak i głowy. Schowki w kabinie są pojemne. Pojemność bagażnika producent podaje wraz z wnęką na koło zapasowe (oszustwo na poziomie dieselgate...), ale i tak jest mnóstwo miejsca na toboły (przypominam, że piszę o wersji Variant, a więc kombi).
~Arek
Variant 1.6 TDI CR DPF BlueMotion Technology 105KM 77kW
Volkswagen Golf VII
Jak na auto tej klasy jest bardzo wygodnie, przesiadłem się z większego Passata B5, mam 192 cm wzrostu. W porównaniu do np. Opla Astry niebo a ziemia, lepiej też według mnie od Focusa. Z tyłu węższy ale tak samo jak wyżej opisałem jest lepiej niż u konkurencji.
~Darek
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 122KM 90kW
Volkswagen Golf VII
Więcej miejsca od Focusa, lepiej niż Fiat Bravo wiecej niż Mazda 3. Opel Astra ma więcej tak samo Octavia. Golf jest po środku ale regulacja kierownicy i fotela jest świetna co bardzo pomaga się usadowić. Jest okey.
~macieqm
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Volkswagen Golf VII
Dla rodziny 2+1 bardzo dobrze. Myśle że dla 2+2 (z tym że jedno dziecko starsze) też będzie ok. Jazda w 5 osób tylko na krótkich odcinkach (ze względu na wyprofilowane siedzenie i tunel środkowy).
Volkswagen Golf VII Variant