Lista ocen Volkswagen Golf VII Variant (47) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bogusław
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Posiadana poprzednio mistrzyni przestrzeni Skoda Superb 2 tutaj oczywiście bije tego Golfa, ale jest to jak nie patrzeć klasa niżej. Przed zakupem rozważałem również Passata, ale zaledwie 6cm szerszy starszy brat moim zdaniem zupełnie nie zasługuje na dopłacanie takich pieniędzy, jak liczy sobie koncern VAG. Siedząc w Passacie i Golfie nie odczuwa się zupełnie tych 6 cm. Malkontentom polecam subiektywny test w salonie, na pewno się zdziwią i...
~Marcin Leszczuk
Variant 1.6 TDI CR DPF BlueMotion Technology 105KM 77kW
Bez zarzutów. Samochód jest niski, nisko też trzeba zanurkować, żeby wsiąść. Ale podsumuję to tak: z przyczyn innych niż mechaniczne zmuszony byłem zrezygnować z wyjazdu nad nasz Bałtyk samochodem żony (tj.Renault Grand Scenic), którym zwykle jeździmy na wypady za miasto, więc zapakowaliśmy się całą rodziną do Golfa, 2 dorosłych + 3 dzieci + bagaż na 10dni + lodówka turystyczna i było całkiem komfortowo. Przestrzeni było na tyle, że nawet...
~Bartek - Bill Cllinton
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
Jak na tę klasę samochodu jest naprawdę bardzo dobrze. Zarówno z przodu jak i z tyłu miejsca na szerokość/wysokość/długość jest wystarczająco. Piąta osoba na tylnym siedzeniu po środku może mieć problem ze stopami ze względu na środkowy tunel. Jak dobrze sobie przypominam w ciągu 3 lat eksploatacji przydarzyło mi się tylko raz jechać w 5 dorosłych osób. Bagażnik jest bardzo duży, ponad 600 litrów. Od samego początku zlikwidowałem podwójną...
~uish
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 140KM 103kW
Kierowca i pasażer z boku może się dobrze umościć, ale tył... no cóż w końcu to kompakt. Dzieci brudzą mi fotele jak nie wiem co. Natomiast mam uwagę do foteli. bardzo znikome podparcie lędźwiowe sprawia że nie jest to auto na długie trasy. Po 300 km wychodzę i poruszam się jak paralityk z wszelkimi schorzeniami kręgosłupa. Natomiast trzymanie na boki i przy szybkiej dynamicznej jeździe sprawdza się bardzo dobrze.
~bidżej
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
Przy wzroscie 195cm mozna sobie znalezc pozycje za kierownica, chociaz fotele (mimo wyposazenia w funkcje masazu, ktora polega generalnie na poruszaniu czesci ledzwiowej gora/dol - tyl/przod) nie sa wygodne na dlugie trasy. Za wysokim kierowca brak miejsca na nogi. Duzy bagaznik ze schowkiem pod podloga (chociaz brak tam organizacji, poza 2 styropianowymi przegrodami wanny na kolo zapasowe).
~Mateusz
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Siedziałem w Passacie i powiem szczerze, że nie czułem się w nim jak w aucie o segment wyższym pod względem przestrzeni (przestrzeń dla kierowcy, pasażerowie na pewno mają w nim więcej miejsca na nogi). Golf Variant urósł i pewnie wielu będzie zaskoczonych ile oferuje miejsca w środku. Bagażnik jest ok, choć przy pakowaniu większych rzeczy koniecznie trzeba obniżyć regulowaną podłogę.
~Smigul
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 122KM 90kW
Jak na klase C jest naprawdę okey. Gdzieś tak w górnej części stawki, więcej niz w Focusie mniej niż w Octavi. Z tyłu jest okey, żona ma 168cm jeździ z tyłu plus fotelik z dzieckiem i się mieszczą za mną a mam 188cm. Mega plus za najlepszy podłokietnik dla kierowcy! Reguluje się przód tył i jeszcze kilka stopni góra dół rewelka. Kazdy bardzo wygodnie się ulokuje w tym aucie.
~An
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Ja i żona nie należymy do ułomków, a mieścimy się i z przodu, i z tyłu bez najmniejszego problemu, zarówno jeśli idzie o kolana jak i głowy. Schowki w kabinie są pojemne. Pojemność bagażnika producent podaje wraz z wnęką na koło zapasowe (oszustwo na poziomie dieselgate...), ale i tak jest mnóstwo miejsca na toboły (przypominam, że piszę o wersji Variant, a więc kombi).
~Jezu
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 122KM 90kW
Jak na segment C jest okey. Z tyłu jest tak na styk styk, Octavia ma dużo więcej miejsca nie ma co ukrywać. W nowej Astrze także jest więcej. Za to bagażnik w wersji kombi 600 litrów to więcej niż Mondeo. Tutaj jest nokaut. Fotele bardzo przyjemnie się składa bo pasy są na swojej szynie. Przemyślane rozwiązania.

Volkswagen Golf VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotr
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 122KM 90kW
To był pierwotny problem i chęć kupna Octavii. Ale po kilku testach, nie widzę większej różnicy. Mam 179 cm i wygodnie siedzę z przodu. Jak wsiadam "sam za siebie" mam jeszcze sporo miejsca na nogi. Bagażnik - super. Dodatkowa przestrzeń pod podłogą bagażnika bardzo przydatna i porządkuje "klamoty"
Volkswagen Golf VII Variant