Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2005 (63) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 87 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vvv209@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
tragedia. autem buja i przechyla na zakrętach jak kutrem rybackim na pełnym morzu a nie jest przy tym jakoś specjalnie komfortowe. układ kierowniczy \"dorównuje\" w swej beznadzieji zawieszeniu - jest nieprecyzyjny a na długich łukach trzeba korygować tor. co do trwałości to trudno mi stwierdzić czy jest tak nietrwałe jak wszyscy mówią - moj passek ma 122tyś i na razie cisza. Generalnie śmieszy mnie jak ktoś pisze w ocenie tego auta że...
~mfan
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Nie słuchajcie mitów o słabym zawieszeniu Passatów. Jest to totalna bzdura. Owszem o ile w B5 z pierwszych lat produkcji można mieć zastrzeżenia, o tyle w B5FL zawieszenie jest trwałe. Jak komuś się sypią wszystkie wahacze w przeciągu roku to niech zmieni lekarza, albo nauczy się w końcu jeździć. Bardzo dobre właściwości jezdne, komfortowe, nie za twarde, na zakrętach dobrze trzyma, lecz czasami ma się wrażenie, że nie do końca, ogólnie...
~Hubert
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Ogólnie idea wielowhaczowego zespołu z lekkich stopów aluminium jest bardzo słuszna - utrzymuje kolo niemal zawsze pod katem prostym w stosunku do nawierzchni co znacząco wpływa na pewność prowadzenia i pokonywanie zakrętów. Jest to jednak rozwiązanie projektowane przez ludzi żyjących w normalnych świecie z myślą o ludziach żyjących w tymże normalnym świecie. Nikt zapewne nie przewidział ze te samochody będą użytkowane w polskiej dziczy, i ze...
~Dawid
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Zawieszenie komfortowe, w passacie b6 jest inne zawieszenie tańsze w utrzymaniu, zależy kto czego szuka. Najważniejsze, aby wacharze były wymieniane na oryginalne! Koszt wymiany zawieszenia całego to około 2500 zł. - 100 tyś km spokoju w przypadku zakupu zamienników - kolega zakupił w Audi A6 zawieszenie jakieś \"niemieckiej firmy\" za kwotę 1300 zł - wytrzymało 30 tysięcy km.
~jacek_łomiarz
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
trwały mimo ze wielu narzeka na wahacze. ja nie miałem kłopotów. systematyczna wymiana elementow metalowo-gumowych i nie ma problemu. niestety standardowe amortyzatory i zawieszenie maja tendencje do pochylania auta w zakręcie.. tu nie ma takiej precyzji.
~jacek_łomiarz
~kris
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Wcześniej jeździłem hondą accord rocznik 96 też już było wielowahaczowe zawieszenie, szału na mnie nie zrobiło. Choć muszę przyznać że dość wytrzymałe, przejechałem 50 tkm i dalej nic nie puka, jak na nasze zajefajne drogi to niezły wynik.
~Sebastian UK
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Autko wyposażone jest w ABS oraz ESP który bardzo skutecznie pomaga na śliskiej nawierzchni. Prowadzi się \"jak po sznurku\". Napęd na przód bardzo pomaga przy jeżdzie po śniegu, deszczu itp. Nie miałem żadnych kłopotów z układem jezdnym.
~kaz
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Pytanie czy awaryjność zawieszenia wielowahaczowego należy traktowac jako mankament auta przy jakości naszych dróg. Zawieszenie dobrze wybiera nierówności a układ kierowniczy działa z odpowiednia siła . Przekłada się to na dobre czucie auta na drodze.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
7,3
~Młody
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Dobrze się prowadzi, reaguje tak jak kierowca tego oczekuje. Minus taki, że ma słaby promień skrętu. Zawieszenie dobrze tłumi nierówności, których jest dużo na polskich drogach(niestety jego wymiana do najtańszych nie należy)
Volkswagen Passat B5 Sedan