Lista ocen Volkswagen Passat B6 (301) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 499 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
renówka trochę szybciej się nagrzewa - ale może dlatego, że ma mniej efektywny silnik.... 5-stopniowa regulacja ogrzewania foteli przednich - tego się już w nowych autach nie spotyka...
~krzyhco
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Szybko nagrzewa - super, ale podczas bardzo wilgotnych dni, wentylacja (zawsze z klimą) nie daje rady z zaparowaniem szyb. Trzeba kombinować z szybkością nawiewu, bo na 20 st. Celcjusza automat nie daje rady.
~Jarek z Wrocławia
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Grzeje świetnie zimą - chłodzi szybko i skutecznie latem... tylko trochę irytują odgłosy z układu climatronik, takie ciagłe mieszania jakimiś dźwigienkami w środku. Mała wada ale lekko upierdliwe to jest :-)
~elek
Sedan 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Pomimo braku podgrzewania silnika kabina w zimę szybko się nagrzewa. Klimatyzacja działa bardzo dobrze nawet w upalne dni. Schodzenie samochodu w którym jest więcej niż 40 stopnie zajmuję naprawdę mało czasu.
~barcak07
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Szybko sie nagrzewa i schładza w werscji półautomat klimy. Dobry obieg powietrza, szyby nie parują. Podgrzewane lustera także poprawiaja widoczność w ekstremalnych warunkach pogodowych.
~lukaswu
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
Ogrzewanie dziala ok, klima niby tez ale mam wrazenie,ze przewody maja zbyt mala srednice i w momencie gdy naprawde trzeba schlodzic wnetrze to nie dzieje sie to tak szybko jak powinno.
~mc
Variant 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW
mam jedno zastrzeżenie- słabe ogrzewanie przestrzeni nóg przy dużych mrozach jest po prostu zimno w stopy. polecam elektr. ogrzewanie foteli. klimatronic powinien latem działać bez zarzutów
~kufel112@gmail.com
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
szyby nie parują, klima działa, wentylacja też.... wkurza mnie jedynie lekkie piszczenie silniczka nadmuchu, ale nie chcę tego ruszać... pierdoła, która jedynie namnoży kosztów....
~PAN S&W MISTRZ
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
Znośnie choć przyznam że spodziewałem czegoś lepszego (bardziej precyzyjnego obniżania temp bo moja klima zawsze chłodzi o dwa stopnie wyżej czyli daje na 18 a w autku 20 ).
~Maciej
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
środkowy nawiew przestał działać po ok. 45000 (?) być może po niefachowym montażu zestawu głośnomówiącego przez autoryzowany (cokolwiek to w przypadku tej marki znaczy) serwis.