Lista ocen Volkswagen Passat B6 (301) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 499 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Niesfrustrowany
Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW
Przy tapicerce ze skóry warto mieć podgrzewane siedzenia. Przednia szyba podgrzewana załatwia całkowicie problem skrobania szyb w zimie. Latem klima dwustrefowa dobrze trzyma odpowiednią temperaturę dla kierowcy i pasażera indywidualnie. Może przydałyby sie siedzenia klimatyzowane.
~K.
Sedan 2.0 TDI 16V 140KM 103kW
Jest ok, chociaż klimatyzacja mogłaby działać szybciej. W zimie sprawę poprawia nagrzewnica, dzięki czemu w samochodzie jest ciepło po 5 minutach jazdy. Jeżeli chodzi o lato, no to już nie jest tak kolorowo. Może to też dlatego, że mój samochód jest czarny i ma czarne wnętrze. Ogólnie jest dobrze.
~Mateusz O.
Variant 1.6 TDI-CR DPF BlueMotion 105KM 77kW
Nie mam zastrzeżeń co do wentylacji. Jednak należy bezwzględnie pamiętać aby regularnie serwisować klimatyzację, wymieniać filtr kabinowy i co jakiś czas przewietrzyć auto, aby obniżyć wilgotność. Wtedy gwarantuje że nic nas nie zaskoczy podczas korzystania z wentylacji i ogrzewania.
~Tomek_BB
Variant 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Denerwująca maniera nieustannego zmieniania intensywności nawiewu, nawet w trybie ręcznego ustawienia parametrów. W trybie auto OK, ale w manualu to niedopuszczalna ingerencja w wolę kierowcy. Oprócz tego działa normalnie, to znaczy tak jak w tej klasie powinno.
~Bartas
Variant 2.0 TDI 120KM 88kW
Sama praca ok, jednak mnie trafił remont klimatronica, wymieniałem centralkę sterującą oraz dwie klapy mieszające powietrze (uszkodzona centralka wprowadzała je w tryb ciągłej pracy otwórz zamknij no i spaliła dwa silniczki) koszt napray - na używanych częściach - 2.200,zł
~pec
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Hm było kiepsko z wydajnościa klimatyzacji. Serwis twierdzil ze jest ok. W koncu napelnilem ja jeszcze raz i jest ok czyli bylo za malo czynnika. Ogrzewanie nie dziala ponizej -10C poniewaz silnik nie osiaga (w miescie) temp 90C. Dopiero Webasto rozwiązało problem.
~Piter
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Mam manualną klime, jest fatalnie do tego czarne auto, najgorsze otwory na przednim słupku nie można ich zamknąć i tak dają po barku że szok, ja to dziadostwo zwyczajnie zaklejam taśmą. Całą budę schłodzić to jest naprawdę spory problem.
~Marcin
Variant 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW
Klima działa jak trzeba - nie mam żadnych zastrzeżeń. Ogrzewanie - bez zarzutu - kiedy szyby są zmrożone - nastawiam ogrzewanie przedniej i tylej szyby i zanim oczyszczę szyby boczne to na przodzie i tyle praktycznie nie ma już śladu bo przymrozku
~Marcin
Variant 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
Czasami dziwne odgłosy dochodzą z klimatyzacji - ale wystarczy podniesc lub obniżyc temperaturę o 1- 2 stopnie na chwilę i dzwięki znikają - podobno B6-stki tak mają. Grzeje dobrze w zimę - w lato dobrze chłodzi.
~Rademenes
Variant 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW
Klimatyzacja działa sprawnie, ale nękają ją ciągłe problemy z silniczkami do sterowania nawiewami. Sam silniczek nie jest drogi ale jego wymiany mało kto chce się podjąć. Sumarycznie klima chłodzi ale wieje jak chce i skąd chce.