Lista ocen Volkswagen Passat B6 Variant (205) - Silnik

Na liście zabraknie 139 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
1.9 TDI wydawał się jako dobre rozwiązanie w porównaniu z bardzo awaryjnym 2.0 TDI. Mimo że mocy niewiele, dało się wygodnie 160km/h po autostradzie pojeździć. Niestety w ciągu jednego roku stanąłem 3 razy z powodu usterki czujnika położenia wału (chyba tak to po polsku się nazywa - "impulsgeber von kurbelwelle").
~Tomek_BB
Variant 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Silnik generalnie niezły, w miarę wyciszony, dźwięk 4-cylindrów nie denerwuje. Dynamiczny na pierwszych trzech biegach, natomiast od czwórki do szóstki niespecjalnie, widać wybrałem zbyt słabą wersję 140KM. Dynamika do setki akceptowalna, natomiast szybka jazda na autostradzie trudna, powyżej 200km/h trudno go rozpędzić.
~konto1313
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Przed kupnem zastanawiałem się nad 2.0 TDI , ale zdecydowałem się na sprawdzoną jednostkę chociaż jest słabsza i głośniejsza. Silnik jak na razie sprawuje się dobrze i bezawaryjnie... brak DPF-a :) 105 KM po mieście daje rade, samochód jest zrywny i elastyczny,ale na autostradzie trzeba cisnąć gaz do podłogi.
~Rademenes
Variant 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW
Pokonuję mało kilometrów w roku, raptem 8-10 tys, przez 3 lata zrobiłem około 30tys km - w zasadzie bezawaryjnie. Jedyne co zawiodło to czujnik temperatury w termostacie, który sam w obie był sprawny ale z uwagi na zintegrowaną obudowę musiał zostać wymieniony na nowy - koszt 500 pln !
~Użytkownik
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Silnik doskonały. Płaski moment obrotowy - 200 Nm od samego dołu sprawia wrażenie, że mamy doczynienia z dużo mocniejszą jednostką. Doskonale wyciszony - w czasie pierwszych 100 km po mieście zdarzyło mi się dwukrotnie próbować włączyć zapłon we włączonym silniku... Staż za kierownicą ok. 800 000 km.
~Ferdynand
Variant 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW
Super praca silnika, bezawaryjny, bardzo elastyczny benzyniak, w moim przypadku 4motion naprawdę sobie radzi, fajnie przyspiesza, trzyma się drogi i świetnie współpracuje z LPG! średnie spalanie to 3l benzyny i 6l gazu, przed zagazowaniem palił około 8-9l beny.
~mad1984
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
silnik bardzo ekonomiczny, przy spokojnej jezdzie 120km/h 5-6l na setke, po miescie 7-8. fatalna dynamika, ale jakbym chcial szalec to mam inne zabawki od tego. jedyny "wyciek " oleju trafil mi sie z powodu sparcialych uszczelek od turbiny. zainwestowalem £2x4 i po problemie.
~Mieczysław
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Moc 105 koni w tej wersji jest w pełni wystarczająca ze względu na dłuższe przełożenia 4 i 5 biegu szczególnie przy wyprzedzaniu. Oczywiście nie jest to demon szos lecz całkiem sprawna jednostka, a na baku można pokonać około 1200 km przy szybkości 120-130 km/h
~r.apostel@gmail.com
Variant 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
Silnik generalnie bez zastrzezen, pomijajac fakt dziwnych odglosow piszczenia na ktore autoryzowany serwis ASO nie moze sobie poradzic oraz raz co raz wlacza sie wentylator chlodnicy nawet na zimnym silniku wydajac przy tym zapach spalenizny - ASO ponownie nie radzi sobie z usterka
~darek
Variant 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
W silniku 2.0 TDI (CR) 170 KM (skrzynia DSG) podoba mi się przede wszystkim jego brzmienie - szczególnie przy 2000obr/min. Poza tym jest wołowaty w porównaniu np. do 150 KM Opla Vectry (którym poprzednio jeżdziłem - w sumie zrobiłem 120000 km)oraz więcej spala.
Volkswagen Passat B6 Variant