Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B7 Limousine

Tra, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Rok produkcji 2013
Volkswagen Passat B7 Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Bardzo przyjemnie się prowadzi.
Inne : Trzeszczenie we wnętrzu
Układ elektryczny
Autko mam od nowości. Byłem pełen pozytywów, bo opinie o VW są dobre. Zawiodłem się na trwałości i bezawaryjności. Układ jezdny na moje oko super. W środku znacznie mniejszy niż się mogłoby się oczekiwać od tej klasy.
Od startu przyspiesza dobrze, ale na autostradzie i przy wyprzedzaniu tirów już tak dobrze nie idzie. Żałuję, że nie mogłem wziąć 170KM, bo byłoby idealnie.
Skrzynia bezawaryjna, biegi wchodzą bez problemu. Mały minus za sposób na wsteczny, kto wymyślił wciskanie tego drążka zamiast guzika pod palcem?
Prowadzenie bardzo dobrze, przy dużych prędkościach nie czuję dyskomfortu.
Fatalne miejsce na słupek środkowy, ciągle mi przeszkadza. Zupełnie jakby był za bardzo do przodu.
Guziki tam gdzie ich oczekujesz, wszystko działa tak jak się spodziewasz. Minus za kiepską navi, która pokazuje tylko twoją pozycję i nie da się przesunąć na inny obszar.
OK, ale w Vectrze klima chodziła bardziej wydajnie.
Miejsca jest wystarczająco, ale oczekiwałem trochę więcej od tej klasy. Pasażerowie z tyłu to jednak inna bajka. Jak sam usiadłem z tyłu to wytrzymałem 200km i się zamieniłem z kolegą. Jak dla mnie za mało, a mam 182cm czyli standard.
Jako nówka z salonu to był cichutki. Od roku jednak już wyraźnie hałasuje, szumi, trzeszczy. Na początku mogłem normalnie gadać przez zestaw telefoniczny, a teraz żeby się normalnie słyszeć to muszę jechać nie więcej jak 110km/h.
Mało pali. Naprawy niestety, psują tą statystykę.
Od auta za 136oooPLN oczekiwałem ciut więcej.
3 razy wymieniany mechanizm wycieraczek, dwie wymieniane klamki zew. Coś stuka przy zimnym poranku w zawieszeniu i nikt nie potrafi tego odnaleźć.
W trakcie jazdy mi się wyłączył na 2-3 sekundy i znowu się włączył. Raz mi się wyłączył na światłach i nie chciał się włączyć przez 3 minuty.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW [l/100km]

Volkswagen Passat B7 Limousine