Lista ocen Volkswagen Passat B8 Limousine (49) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wizz36
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Spalanie jak to w silnikach tsi zależy od stylu jazdy. Przy normalnej jeździe mieszanej, bez żadnego eco -drivingu na trasie ok. 25-30 km do pracy (1/4 korki, 3/4 autostrada) średnie spalanie wychodzi w granicach od 6,7 do 7,5 l/100 km. Przy takich samych warunkach ale w miarę dynamicznie spalanie wychodzi około 8 litrów, a gdy chcemy jechać bardzo dynamicznie nawet 10 litrów. Choć wtedy górna granica może jeszcze wzrosnąć. Na trasie latem...
~Meus
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
auto kasuje licznik średniego spalania długodystansowego co 8 000km i pierwszy wynik według komputera to 6,3l/100km co przy dystrybutorze przekłada się na realne 6,5l. Zdecydowana większość kilometrów ok 85% to drogi dwupasmowe, głównie S8 i najczęściej tempomat ustawiony na ok 160 km/h. 13% to miasto i 2% krajówki. Przy jeździe po drogach krajowych auto jest w stanie zejść do okolic 5l/100km bez przesadnego ecodrivingu (4,8l/100 przy...
~szylton
Limousine 2.0 TSI BlueMotion Technology 220KM 162kW
Silnik od bardzo oszczędnego (jak na taką moc) najniższe odnotowane spalanie to 6.2, po dość paliwożernego 14-15l w miejskich korkach i dynamicznej jeździe. Do tej pory zrobiłem 12tyś km. W dalszych trasach po drogach krajowych/ekspresowych zamykam się przy spokojniej jeździe w 7,5 litra, przy dynamicznej w 8l. Autostradowe spalanie na trasie Gdańsk-Warszawa wyszło mi równe 10,5 przy średniej prędkości (z całej trasy) 146km/h (ACC zapięte...
~Tomasz Adamczak
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Filtry, olej, klima i można jeździć dalej chociaż serwis jak się nie wykupi wcześniej przeglądów tani nie jest. Wymyślają pierdoły a przecież nie każdy passat jest na firmę. Jadę na umówiony przegląd który się wyświetla w aucie, robią go po czym oznajmiają że olej wymienią mi za dwa miesiące bo tak wskazuje komputer. Zwykłe naciaganie. Gdybym znowu kupował nowe auto wykupiłbym jednak pakiet przeglądów. Wychodzi taniej.
~Piotr W
Limousine 2.0 TDI BlueMotion Technology 150KM 110kW
passat b8 z grudnia 2015roku 28.800km. 150 koni bardzo duzo mocy jak na te 150 koni , jezdzilem (test przed zakupem) 1.6 tdi i straszne dno w porownaniu do 2.0 tdi. srednia spalani z komputera po 4tys km wyszła 5 litrów! super wynik jak dla mnie, w porownaniu do mojego poprzedniego, audi a5 z 2008r 2.0 tfsi quattro z remapem na 250koni ktory palił mi srednio 14l/100km bezyny. polecam passata z 2.0 tdi pozdrawiam Piotr
~Michał
Limousine 2.0 TDI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Jazda trasa do 100 km/h komputer pokazuje 4.4L/100 Jazda trasa prędkości 140-160 komputer pokazuje 6-6.5L Jazda trasa 180-200 komputer pokazuje do 8L Jeśli nawet trochę przekłamuje to i tak uważam ze wynik jest dobry. Przy mojej jeździe na przełomie ostatnich kilku tys km spalanie to 7L/100km 70%trasa 30%miasto. Jazda naprawdę żwawa nie oszczędzając samochodu
~MichalmPL
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Zaskoczenie ekonomicznym silnikiem przy 190 kucach naprawde niskie spalania są możliwe no i co było jeszcze niedawno zmorą VW, nie bierze oleju w okresach międzyprzeglądowych. (nie wypowiadam się o modelach sprowadzanych, tylko o używanych czy leasingowanych nowych ale rodem z PL).
~zzr600
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 240KM 177kW
Brak jakiejkolwiek awarii na dystansie 120000km, przy tych osiągach (6s do 100km/h) i napędzie na 4 kola spalanie miejskie w granicach 9L(wyłączony fatalny start/stop), spokojnie trasa- 5,5L, dynamicznie trasa-7L, autostrada 200km/h utrzymywane na bardzo długim dystansie-9,5L
~Ludwik
Limousine 1.6 TDI BlueMotion Technology 120KM 88kW
Mimo tego, że to spora limuzyna, koszty utrzymania dość niskie. Silnik taki jak w Golfie - tanie filtry, mało oleju. Niewielka pojemność skokowa procentuje przy ubezpieczeniu. Opony w rozmiarze, który nie powala przy zakupie zimówek ceną.

Volkswagen Passat B8 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Krzysztof
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Spalanie jak na taki rozmiar bardzo dobre. Średnio długodystansowo 5 l, porównajcie z hybrydami. Dotychczas baz awarii (107 tys. km.) Wymiana jedynie tarcz i klocków hamulcowych (77 tys. km.). Ceny części nawet markowych umiarkowane.
Volkswagen Passat B8 Limousine