Lista ocen Volkswagen Passat B8 Limousine (62) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zen
Limousine 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
aby oszczędnie jeździć trzeba wybierać wyższe biegi , sama skrzynia b.uwag, gdybym kupował raz jeszcze zapewne wziął bym DSG, po mieście irytujące ciągłe zmiany ... , trochę duży skok dźwigni zmiany
~szylton
Limousine 2.0 TSI BlueMotion Technology 220KM 162kW
To jest znana mokra skrzynia DSG DQ250 z 6 przełożeniami. Samochód kręci się na 2 biegu do 100km/h (w trybie sport) Ogólnie, dobra i sprawdzona konstrukcja, umożliwia również LaunchControl.
~MaroK
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Nie widzę wad. Biegi zmienia intuicyjnie i nigdy nie miałem ochoty przełączać na tryb ręczny choć jest bajecznie łatwe bo przy kierownicy są łopatki. Szarpnięcia się zdarzają 2x w mcu.
~lukrak
Limousine 1.4 TSI BlueMotion Technology ACT 150KM 110kW
Przy spokojnej jeździe pracuje niezauważalnie i bardzo sprawnie. Przy przyspieszaniu i ruszaniu jest wrażliwa na pedał gazu. Trzeba dużego wyczucia, żeby samochodem nie szarpało.
~Paweł
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Świetna, choć szwagier w BMW3 F30 ma jeszcze szybszą. Rzadko korzystam z trybu manualnego - ew. przy wyprzedaniu aby szybciej zredukował. DSG 6 - nie czułem różnicy do 7 biegowej
~Meus
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
skrzynia 6-biegowa ma dobre przełożenia, szczególnie szósty bieg mi się podoba bo ma bardzo dużą rozpiętość więc przy trasach nie trzeba często redukować.
~Damian
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Jak to DSG, podobno awaryjny (mi się nie zdarzyło), ale działa idealnie. Tryb standardowy, eco, sport, manualny - wszystko gra.
~Ludwik
Limousine 1.6 TDI BlueMotion Technology 120KM 88kW
Nie haczy, pracuje dobrze - przełożenia są wyśmienicie dobrane. 6 jest wybitnie autostradowa i to mi odpowiada.
~Marcin
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Super skrzynia dwusprzęgłowa. Choć myślałem że będzie troszkę lepiej. Zdarza się jej szarpnąć przy kickdownie.
~Sławomir H
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Skrzynia po mocnym rozgrzaniu oleju podczas zmiany kierunku obciążenia ( dodawanie ujmowanie gazu ) wydaje CLICK.
Volkswagen Passat B8 Limousine