Lista ocen Volkswagen Polo III Sedan (60) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 86 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~anonim
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
skrzynia narazie ok /orginalne sprzegło jak polo wv czy golw trujki trzeba szukac po jakims czasie niewarto naprawiac tylko sie przyzwyczaic ponoc wkazdy modelu pekniete sprezyny wskrzyni biegów szukac na szrocie poco co trzy cztery lata siada pompa wspomagania -ksiaszka serwiswa otym mówi joz wymieniałem
~transport
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Drążek skrzyni biegów pracuje dość opornie, co podczas stania w korkach bywa denerwujące. Moim zdaniem skrzynia ma zbyt krótkie 5 przełożenie - przy prędkości 90 km/h ma 3000 obr./min i w aucie robi się dość głośno.
~szabix@wp.pl
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Bardzo krótka jedynka, na piątym biegu można dość dynamicznie jechać w zakresie 110 - 130 km/h. I to jest maksimum!!! Wszystko co leży poza tym zakresem, w omawianym aucie, należy do Marzycieli, Kiciarzy i tp.
~artur@wob.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
źle źle najgorszy element, poprzez uszczelniacz wałka zamiany biegów ucieka olej jak wypłynie 1litr nie jest smarowana 5 i po skrzyni, pozatym na tych linkach skrzynia chodzi fatalnie, padają główne łożyska tej skrzyni
~MaxM
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
5 biegów idealnie dostrojone przełożenia do silnika mogło by być 6 ale wybacza wiele błędów. Jazdę na pół sprzegle czy wbijanie biegu na sile bez sprzegla. Prze 12 lat nie miałem z nia żadnych problemow.
~skluba@poczta.fm
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Trochę lepsza niz w traktorze, syn gdy się przesiadł z toyoty nie mógł właczyć biegu takie opory mu stawiała, ja się przyzwycziłem nie jest to mistrz precyzji ani kultury eksploatacji
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
wymiana przy 230 tys km a musze zaznaczyc ze jestem spokojnym kierowcą i niemam cieżkiej nogi. nowa skrzynia to nietosamo co oryginalna...
~iommi
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
bardzo dobrze zgrana i precyzyjna... raz na jakis czas nie wskoczy 1 czy 2 bieg (raz na 1,5 miesiaca) - no ale te 130 000km ma swoj wplyw :/
~@ETHAN:. ethan@poczta.neostrada.pl
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
tu troszeczke jest czasami problem, szczegolnie jak sie nie docisnie do konca pedalu sprzegla to moze troche "pozgrzytac", ale ogolnie jest OKI

Volkswagen Polo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Adi
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Biegi wchodzą precyzyjnie. Czasami gorzej z 1, ale ten typ tak ma, chyba, że się posmaruje w odpowiednich miejscach.
Volkswagen Polo III Sedan