Lista ocen Volkswagen Touran I 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2010 (30) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nordjp@poczta.onet.pl
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Dałem ocenę dobrą jedynie ze względu na niskie zuzycie paliwa. Gdybym chciał z każdą usterką jechac do ASO VW, został bym w skarpetkach. Nie dośc że wątpliwa jest ich jakośc usług - doprawdy, mogę z czystym sumieniem generalizowac, nie potrafią zdiagnozowac powodu trudnego rozruchu ciepłego silnika od 2007 roku do teraz -12.2008. O historiach sprzęgła - na szczęście nie w moim aucie - szkoda pisac. Nie bez powodu Touran jest najbardziej...
~andrzej
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Ceny napraw - jeszcze nie miałem takiej konieczności. Przeglądy ( poza serwisem ) do zakceptowania. Zużycie paliwa małe biorąc pod uwagę masę auta małe . Średnia na długiej trasie ( klimatyzacja + kpl pasażerów i bagaże + korki ) wynosi 6,0 litra na 100 km. Na krótkich dojazdach do pracy ( 4 km ) srednie spalanie od 7,5 do 8 litrów . Niestety przy dużych prędkościach spalanie znacznie wzrasta ( do ok 7,5 w trasie ) ocena 4,3
~Adam
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
auto jest spore, ale spalanie przy spokojnej i płynnej jeździe na dłuższej trasie u mnie wyniosło średnio 3,8 przy prędkości 100 - 130 km. Najwięcej pali w mieście w korkach - 8 l/100, ale moja średnia jaką pokazuje komputer to 6,5 l/100. Części zamienne dostępne od ręki, sporo zamienników, ale ceny oryginałów są niewiele droższe, napraw dokonuję u swojego mechanika, nie narzekam.
~syron81
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Chyba dobrze. Na autostradzie przy 80-90 km/h komputer pokazac 4,5L ale wiadomo wtedy ryzyko wyprzedzenia przez TIR-a. Ogolnie niecale 6L jak zonka jezdzi do pracy 100-110km/h. Na trasie przy 150-160 trzeba 8,5L nalac a moze i wiecej w zaleznosci od zaladowania samochodu. Przy 180-190km/h moze i 11L skonsumowac.
~jarek.s5@wp.pl
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Tez przecietnie spalanie na poziomie 7 - 7,5 srednio przy 105 koniach zadna rewelacja moze w manualu jest lepiej ja mam automat wiec moze troche wiecej palic, przeglady drogie wymiana olejów w silniku i dsg ok 1000 zł, przejechalem tym autem 24 tys i wymienilem 3 żarówki ani deka oleju, od wymiany do wymiany
~penki
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Spalanie jak na auto posiadające taką przestrzeń rewelacyjne. Koszty napraw i przeglądów (poza ASO) napawają optymizmem. Jest to auto które nie jest tajemnicą dla większości mechaników, również samemu można wykonać wiele czynności.
~pawelhh1@onet.eu
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
srednio ok 6,7l.to niezle biorac pod uwage ze to dosc ciezkie auto i niezbyt oplywowe.jak sie chce mozna zjechac nizej nawet ponizej 6.ale przy dobrym wciskaniu to nawet powyzej osemki.srednie na komputerze pokazuje mi 6,7l
~macia18@poczta.onet.pl
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
chyba nic nadzwyczajnego. Myslałem że będzie palił trochę mniej ok 6l/100km - trasa, miasto 8-9l/100km. Ale to duży samochód więc chyba tak ma być. Jeszcze nie byłem na przeglądzie więc trudno mi powiedzieć.
~Waldek
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Małe spalanie, nie testowałem jeszcze na dalszej trasie ale Touran pali o wiele mniej niż mój były golfik IV 1.4 16 V (85 KM). Golf na miescie łykał mi ok 8-10 l.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Touran I 1.9 TDI 105KM 77kW
6,8
~pyzdra
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Spalanie na razie kiepsko ok 9l/100km po mieście chociaż jeżdżę spokojnie (podobno ma się dotrzeć po 5 tyś). Przegląd co 2 lata lub 30tyś km w cenie poniżej 1 tyś zł - chyba nieźle.