Lista ocen Volvo 440 1.9 TD 90KM 66kW 1994-1996 (21) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nienazwany
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Czasem biegi wchodzą opornie - dość często zdarzają się trudności z wbiciem wstecznego - coś się wiesza i czasem jeżeli pierwsza próba się nie uda, to bez włączenia \"1\" nie da się już włączyć wstecznego. Czytałem, że jest to dość powszechny problem, choć być może któraś tulejka będzie do wymiany. Sama dźwignia jest mało precyzyjna i zmiana biegów mocno kojarzy się z polonezem.
~wojtecki83@poczta.onet.pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Jeśli chodzi o skrzynię biegów jedyny mankamet do pierwszy bieg jak jest zimno ciężko go wbić, czasem też przy niewłaściwym wbicu wstecznego ponownie nie można wbić jedynki trzeba jeszcze raz wsteczny dokładnie wbić i dopiero jedynka. Trzeba się przyzwyczaić i wyczuć.
~Raban
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Skrzynia jest przeciętna, jedynka wchodzi, ale zawsze przy tej okazji odzywa się jakiś metaliczny dźwięk. Działa płynnie, ale przecież nie mogę powiedzieć, że czymś mnie zachwyciła, poprostu działa, daje 3 bo coś mi z niej olej chyba ucieka!!!
~Marcin42
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
czasem mam problem z 5-tką , ale i z tym sobie radzę. nie narzekam na mojego \"ptysia\" nie wiem tylko czemu tak wyje pomiędzy 50 a 70 km/h. mimo to niech ktoś doradzi gdzie i jak wymienić olej w skrzyni.
~bubu
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Skrzynia działa bez zarzutów. Jedyne co miałem to problem z biegiem wstecznym gdyż zamiast niego wchodziła jedynka. Dołożenie podkładki na cięgnie biegów pomogło. Jest ok
~adamm24@op.pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Bardzo dobrze zestopniowana, biegi sie nie zacinaja, płynnie wchodzą jak w nowym aucie, jednak przy tym silniku brakuje czasem 6 biegu, na 5 ma sie wrazenie jakby byla to 4
~jastka@poczta.onet.pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Dla mnie - bez zarzutu i pod wzgledem rozpiętości i łatwości włączania. Tylko wsteczny czsem niewygodnie, ale to raczej kwestia regulacjisprzęgła.
~volvouser1992
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Jakis czas temu ciężko wchodził mi wsteczny ale powiedziałem ,ze wymienię go na nowszy model i się naprawiło ( poważnie)
~Almiro
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Cóż dalej tulejki do wymiany, przy niskich temperaturach (poniżej-10) problemy z 1...(było: Tulejki do wymiany...)
~venzel@interia.pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Niby idealna, ale trzeba bardzo dokladnie wrzucac biegi... dziwnie zestopniowane - pierwszego nalezy uzywac juz od 30 km w dol.