Lista ocen Volvo 740 Sedan (48) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Romano
Sedan 2.3 116KM 85kW
Auto już ma swój wiek. I czasem jakieś drobiazgi mogą dać o sobie znać. W sumie daje dobrze to wszystkie volvo cierpią na usterki konsoli (liczniki, przebieg, obtrtomierz itp). Żarówki się przepalają, hm... kabelki śniedzieją. Ogolnie auto jest dla osoby ktora od czasu do czasu w nim pogrzebie. Już nie ten wiek auta aby było super bezawaryjne.
~hispeed@interia.pl
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Samochód ma przejechane 400tys. i jeszcze drugie tyle przejedzie. Silnik pali jak dziecko nawet w zimie przy -15. Coś mi teraz z niego olej leci, ale to wina braku uszczelki pod deklem głowicy (ktoś go wcześnij nie dokręcił). Silnik nie pali oleju. Ma idealne sprężanie, chodzi równo i cicho. Co jakiś czas wystukują się gumy w wahaczach.
~Benek
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
W ciągu roku zrobiłem 40.000 km, zaliczyłem porządną stłuczkę (wjechał mi taksówkarz w tył auta Nissanem Primerą, jego wóz skasowany, u mnie wymiana tylnej klapy i małe prostowanie podłużnicy i błotnika tylnego, po stłuczce pojechałem w dalszą trasę). Jak na tak intensywne użytkowanie, nie stwierdzam żadnych drobnych usterek.
~karol
Sedan 2.3 116KM 85kW
Często coś się dzieje z elektryką. A to żaróweczka nie działa, spryskiwacze itp. sprawy. Z tym, że zawsze jest to wina zaśniedziałych połączeń więc naprawa prosta ale czasami czasochłonna i trudna do lokalizacji.
~dadick@poczta.wp.pl
Sedan 2.3 116KM 85kW
Przez ponad 500000 km zadnych problemow z autem. Karoserja w stanie idealnym, bez sladow korozji. Oby tak dalej. Co roku jednak sprawdzam zabezpieczenie antykorozyjne i robie ewentualne poprawki. Cos za cos.
~Woj
Sedan 2.0 103KM 76kW
W zasadzie nic się nie psuje. Bolączką tych samochodów są usterki zegarów (prędkościomierz, licznik kilometrów, wskaźnik poziomu paliwa, obrotomierz). Zazwyczaj powodem są zimne luty.
~maciejk
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
nie działa mi podgrzewany fotel, złamałem dodatkowe podparcie w fotelu, uszkodzona jedna nitka w ogrzewanej szybie. wymiana szczotkotrzymacza (70zł)
~JacekPlacek
Sedan 2.3 116KM 85kW
Strzejace sie plastiki ne skrzypia, nie wytrzymaly mi oslony glosnikow. Reszta dziala łącznie z oswietleniem i tuzinem wszechobecnyhh malych zaroweczek.
~Piotr Kopczynski lpg@scantel.com.pl
Sedan 2.3 Turbo 156KM 115kW
W zasadzie nie za bardzo ma się co psuć. A jesli nawet - naprawialne jest we własnym zakresie za pomocą prostych narzędzi
~Macek
Sedan 2.3 116KM 85kW
Jeśli nie brać pod uwagę stanu w jakim go kupiłem to co naprawiłem działa bezawaryjnie. Zatem liczę od chwili każdej naprawy
Volvo 740 Sedan