Lista ocen Volvo 740 Sedan (48) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Romano
Sedan 2.3 116KM 85kW
Raz skrzynie musiałem wymienić, ale to już taki kupiłem. Ale poza hałasem i tak nie kwalifikowała się do wymiany. No i ze starości ześniadziała mi kostka od czujnika położenia wału i auto gasło samo. Szukałem i szukałem, w końcu znalazłem przeczyscielem i jest git. Naprawa niby 0zł ale kłopotu dużo. Już chciałem się auta pozbyć :( No i raz dokonywałem modyfikacji hm... zamieniłem bolec gładki od pedału sprzęgła na śrubę z gwintem -...
~Macek
Sedan 2.3 116KM 85kW
Po 15 latach eksploatacji korozja zjadła spód chłodnicy i trzeba było wymienić (prawie 1000pln). Poza tym maglownica jest po regeneracji. Jednak trzeba wziąść pod uwagę, że to 15 letni samochód i wszystko zależy od tego, jak się o niego dbało. Tu podobnie, co naprawiłem jest ok. Ogólny stan techniczny samochodu jest bardzo dobry (to diagnoza ostatnich 3 przeglądów). Myślę, że to jeden z najtrwalszych samochodów. Blachy są nie do zdarcia!!!!
~Woj
Sedan 2.0 103KM 76kW
Nie jeżdżę tym samochodem wystarczająco długo, żeby to ocenić, ale przez ponad rok nie zepsuło się nic poważnego. Wymieniałem linkę ręcznego, gumowe elementy (uszczelki) przy zaciskach hamulców też wymagały wymiany. Jeśli się o ten samochód dba, to żadnych niespodzianek na trasie być nie powinno.
~Piotr
Sedan 2.3 114KM 84kW
Chyba nic. Auto nigdy mi nie stanęło na drodze. Wcześniej zawsze sygnalizuje, że coś trzeba zrobić. Do tej pory jeszcze wymieniłem prawy drążek kierowniczy. Czułem go po wibracjach na kierownicy.
~krisv
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
brak!!! To co wcześniej, prawidłowe naprawy i profesjonalna obsługa niwelują jakiekolwiek usterki Volvo. Jeździłem w trasę o długości 4000-5000 km samochodem z przebiegiem 400 tys. km i nie wyjąłem śrubokręta!
~hispeed@interia.pl
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Poważną usterką były marne opony, odkręcenie śruby mocującej pompę, cieknięcie uszczelki w pompie (koszt naprawy 60pln), cieknięcie oleju spod dekla (50pln) i wymiana podpory wału (220pln)
~mariusz
Sedan 2.3 155KM 114kW
Wśród kilkunastolatków 740-stka to jeden z najbardziej niezawodnych samochodów jakie znam.Z powodzeniem może konkurować z wieloma świeżymi samochodami pod wzgłędem częstotliwości odwiedzania warsztatów.
~Adam
Sedan 2.3 155KM 114kW
W moim autku musiałem wymienić komputer sterujący wtryskiem. Niestety w Polsce części do silnika 2.3 16V są prawie niedostępne. i myślę że to właśnie jest największa wada tego auta
~karol
Sedan 2.3 116KM 85kW
Maglownica, tzn. wspomaganie działa tylko jak jest ciepło albo dopiero po dłuższej jeździe - strasznie upierdliwe. Poza tym bardzo wytrzymałe auto.
~Kinga (calkisia@wp.pl)
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Tytuł "Najbezpieczniejszego auta w świecie" przez kilka lat pod rząd chyba 1985-1988 nadano mu nie bez powodu. Duże solidne bezpieczne
Volvo 740 Sedan