Lista ocen Volvo 740 Sedan (47) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr Kopczynski lpg@scantel.com.pl
Sedan 2.3 Turbo 156KM 115kW
Swietny układ jezdny pod warunkiem, że w dobrym stanie. Jedyny mankament tego auta (jak i innych 7xx/9xx/S90) to marna przekładnia kierownicza. Co ciekawe i dziwne - u mnie sucha i bez luzów. W razie problemów raczej zakupić używaną co nie jest problemem ani finansowym ani organizacyjnym i od razu dać do regeneracji w dobrym zakładzie (Hydrosystem Lubicz na przykład) lub kupić w Intercarsie regenerat Laubera za około 1000 złotych. Poza tym...
~volvomaniak@wp.pl
Sedan 2.3 114KM 84kW
Chyba nie ma takiego samochodu z takim zawieszenie no może troche merc beczka jest podobny. Zadna dziura go nie wkurza jedziesz chodzby po samych dziurach to tak jakbyś falował żagłówką. Stawiasz kubek z kawą i jazda , wyleje sie ale nie przewróci (może troche presadziłem ). Zwrotnośc jak w maluchu jak mała koparka na gąsienicach. Jak parkuje na ciasnym podwórku wszyscy sie dziwią ja 2 zwroty a inni np nissanem allmerą 4. Zawieszenie lekko...
~Romano
Sedan 2.3 116KM 85kW
Układ jezdny jest w porządku - napewno jest dużo lepszy od hyundaia accenta (młodszego rocznikowo), napewo nie jest idealny, ale ma dla mnie plusy: -niesamowicie żywotny -w miarę precyzyjne prowadzenie nawet w zakrętach -konfortowy na dziurach -niesamowicie wysoki niczym jeep :) -niesamowicie mały promień skrętu - jak ktoś się przesiądzie do innego auta to od razu to zauważy. Volvo ma bardzo maly promień skrętu.
~hispeed@interia.pl
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Samochód jest bardzo duży, ale rożstawy nie są gigantyczne, by można było zawracać nie tylko na rondach. Skutkuje to trochę mniejszym komfortem jazdy, ale i tak jest nieźle trzeba znaleźć duuuużą dziurę, żeby się zdenerwować, że się w nią wjechało :) Zawracanie i skręcanie to przyjemność - mniejszy promień niż np. golf. Samochód prowadzi się bardzo dobrze, płynnie i dokładnie.
~Benek
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Wspaniały promień skrętu, mimo prawie 5 metrów długości doskonale zawraca nawet na bardzo wąskich drogach, ciasne parkowanie nie przeraża, świetne wspomaganie kierownicy (miękkie w parkowaniu a w dodatku nie przeszkadza w trasach). Mięciutkie zawieszenie, trochę buja, ale to nie jest sportowe auto.
~waszczur@interia.pl
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
pewny i niezwykle stabilny nawet w ostrych zakrętach, trwałe zawieszenie, prześwit wysoki jak w aucie pół-terenowym; konstrukcja banalnie prosta, ale solidna i wysokiej jakości; pomimo dużych gabarytów potrafi zawrócić w miejscu dzięki dużej skrętności kół przednich
~Adam
Sedan 2.3 155KM 114kW
Prowadzi się bardzo dobrze, szczególnie po prostej, ale w zakrętach też jest nieżle. Dobrze dobrane wspomaganie ( nie za lekko). Zimą na lużnych nawieżchniach i zimą mnóstwo radości z tylnego napędu.
~dadick@poczta.wp.pl
Sedan 2.3 116KM 85kW
Dosyc miekko zestrojone zawieszenie daje poczucie swietnego komfortu, nie nadaje sie jednak dla kierowcow o zacieciu sportowym. Jednak nie do sportowej jazdy przeznaczona jest ten wozik
~Piotr
Sedan 2.3 114KM 84kW
Wspomaganie hydrauliczne, wspaniała manewrowość tego auta. Czasem mam wrażenie, że ten samochód skręca w miejscu. Zawieszenie proste jak w traktorze, ale przy tym dość komfortowe.
~Macek
Sedan 2.3 116KM 85kW
Naprawdę jest ok. Nie straszne mu dziury i koleiny. Daje poczucie bezpieczeństwa. Ostatnio przejechałem się passatem i... nie ma porównania, tam bujało jak na morzu
Volvo 740 Sedan