Lista ocen Volvo 850 (140) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 140 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ad
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Trochę przy nim już zrobiłem, ale warto było.Kupiłem zaniedbany model bo byłem ślepy tak sie napaliłem na 850 TDI. Teraz kilometry lecą i nic złego się nie dzieje. 850 tka w tdi ma takie wady: sterownik ABS-wymieniłem. Pompa wspomagania -wymieniłem Poci sie maglownica.- nie będę wymieniał Tanie tarcze hamulcowe to badziew, więc kupiłem cały zestaw lepszej jakości i teraz to już po kłopocie.
~Robert
Sedan 2.5 20V 170KM 125kW
psuje się tak samo jak każdy inny samochód, zapomnijcie o niezawodnym Volvo z początku lat 90, tak się nie da. Można natomiast liczyć na jedno, jeżeli nie było poważnych napraw blacharskich Volvo 850 napewno nie zardzewieje pomimo 13 czy 14 lat. Zabezpieczenie antykorozyjne jest genialne, w porównaniu z podstarzałymi Japończykami 850-tka jest super
~Olek
Sedan 2.5 10V 140KM 103kW
Podczs nagrzewanie się całkiem zimnego samochodu słychać przez kilka minut stukot hydraulicznych popychaczy, bieże ok o,5 l litra oleju na 1000 km, wystapił problem ze sterowaniem elektrycznym szyb, wymieniłem górną poduszkę silnika , mimo to szarpie przy zmianie biegów, czasami poskrzypuje na nierównościach, głośna praca rozrządu .
~Sławek
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Co się zepsuło w ciągu roku? - sprzedawca nie ujawnił usterki w klimatyzacji po nabiciu działała przez 2 miesiące. Temat nie jest jeszcze zamknięty, ponieważ skończyło się lato, chłodzenie nie było potrzebne. - nie działa nawiew na nogi. - w chłodne dni opada klapa od bagażnika. - padł ogranicznik drzwi przednich.
~Johny
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
To właśnie drobne usterki zdarzają się najczęściej. Cieknąca nagrzewnica to chyba najczęśtsza przypadłość. Poza tym tranzystor opornicy wentylatora, moduł sterowania wentylatorem chłodnicy, tylna wycieraczka. Zdarzyć może się że pęknie zębatka w liczniku kilometrów - koszt nowej 6 zł, wymiana 25 minut.
~Michał
Kombi 2.0 10V 126KM 93kW
tak naprawdę to powinienem dać niższą ocenę, bo rok 2010 dla tego samochodu to był rok napraw i to bardzo drogich, ale cóż samochód ma swoje lata i kiedyś to musiało się wszystko popsuć, no i padło na mnie:)) nie dam maksymalnej, bo od czasu do czasu coś tam się zepsuje oczywiście jakieś tam drobiazgi.
~Władek
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
pękło ramię napinacza paska klinowego, oring pod wakuum pompą, pękła uszczelka pod osią wycieraczki na tylnej klapie a zbierający się na osi osad unieruchomił wycieraczkę przez co spalił się silniczek wycieraczki. W wersji kombi bardzo często psuje się roleta bagażnika-dość zawodny element.
~Marcel
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Przebieg oczywiście robi swoje. Wysiadły: automatyczna antena radia, elektryczne podnoszenie szyby pasażera, klakson. Ale to już chyba wszystko. Poprzedni właściciel wymienił przez 310000 tylko stacyjkę kluczyka, opony i amortyzatory. I tak bardzo dobrze. Karoseria świetnie zabezpieczona przed korozją
~tomku
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Silnik wycieraczki tylnej padł. Czujnik abs\'u prawy przód padł - nowy jakieś kosmiczne pieniądze, a jeszcze nie trafiłem na używany. Olać abs! ogranicznik w drzwiach jeden padł (100zł + wymiana), ale teraz i części robią widocznie w Chinach bo już go słychać.
Dziennik kosztów dla Volvo 850
10,7
13,1
~HaryD miłośnik Volvo 850
Kombi 2.0 10V 126KM 93kW
kupiłem moje 850 kombi prawie rok temu, wykręciłem prawie 40 tyś, w miesiącu robię około 3.5 tysiąca i do chwili obecnej mimo jego 16 lat nic się nie dzieje, kochane auto, poprzedni miałem Chevroleta 3.5 litra i padł mi silnik po 5 tysiącach od zakupu, pękła głowica