Lista ocen Volvo 850 (158) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 122 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Olek
Sedan 2.5 10V 140KM 103kW
Spalanie na trasie - oczywiście przy spokojnej jeżdzie , prędkościach do 120 km/h - wynosi ok. 8-9 litrów , przy większych podnosi sie do 10 . Przeglądy robię w ASO ale po dotarczeniu własnych częsci - markowych zamienników . których jest stosunkowo dużo na rynku. Wówczas koszty nie są wcale wysokie ( pod warunkiem , że naprawy nie będą dotyczyć silnika ceny robocizny w ASO wcale nie odbiegają znacznie od innych warsztatów )
~piotr1988_17
Sedan 2.3 T5 225KM 165kW
No tutaj to wszystko zależy od finezji kierowcy;) jeden lubi zapierdzielać, drugi delektować jazdą. Po za tym po naszych drogach nie da się szybko jeździć, jak nie dziury to policja;P Ten silnik musi wypić, po prostu. Na trasie to tak minimum 11-12, w mieście koło 20 litrów, średnia wychodziła mi koło 14-15 litrów. Podaje wyniki dla gazu. Moim zdaniem normalnie, auto nie dla sknery;)
~tomaszbatko2@wp.pl
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Zużycie paliwa-doskonale. 2.5 litrowy diesel ciągnący prawie 2 tony spala w trasie 6 litrów (Wolin-Kraków) w mieście ok. 8 litrów. Znam osobiście ludzi którzy jak się postarali jechać oszczędnie to wydusili z niego 5.5 litra na 100 km. Ceny części w normalnych kosztach, mnóstwo części używanych, nowe tak jak do innych samochodów. Ogólnie panująca opinia o drożyźnie to wymysły i bzdura.
~sebusgt@wp.pl
Sedan 2.3 T5 225KM 165kW
No Volvo jak to Volvo,bezawaryjny samochód.Jeżeli już przyjdzie coś kupić,to nie jest może najtaniej,bo ceny niskie nie są.Ale lepiej raz na jakiś czas wydać troszkę więcej niż kupować co tydzień tanie części do francuza. Spalanie waha się od 9 litrów gazu w trasie do 15 litrów gazu w korkach w mieście.No coś za coś,ale przy tej mocy uważam że to nie jest aż takie wielkie spalanie.
~Kocham VOLVO
Kombi 2.0 20V Turbo 210KM 154kW
Hmm jak na 2 litry, 5 cylindrów, turbo sprężarkę i 1700kg masy własnej jest dobrze. Na mieście to tak 11-12 czasami jak się spieszy 13, trasa 8-10 litrów Benzyny. Naprawiać nie ma co wszystko super, eksploatacja nie najtańsza (rozrząd, klocki) ale i tak taniej niż mercedes, który non stop się psuł. Volvo mam w pełnej opcji wszystko działa, Mercedes był prawie pusty, a się centralny popsuł i wspomaganie.
~kierowca 850.......meilo: ---69---@tenbit.pl
Sedan 2.5 10V 144KM 106kW
W mieście na benzynie około 14 litrów przy przeciętnej jeździe, a przy ostrzejszej ;o) z ciągle włączoną klimą do 16. W trasie to nawet poniżej 11 udało mi się zejść. Na gazie o jakieś 1,5/2 litry więcej choć udało mi się spalić w mieście niecałe 15 litrów. Myślę, że to i tak dobre wyniki jak na tak ciężki samochód i duży silnik.....dla trochę podłamanych przypomnę, że polonez pali nie dużo mniej ;o)
~dzonks@gmail.com
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Bardzo dobry wynik spalania w relacji do wielkości auta, stylu jazdy i osiągów. Jeśli chodzi o części - możnaby napisać o tym niezłą książkę, po nabraniu odpowiedniego know-how ceny które płacimy nie zabijają. Ze względu na małą ilość tych aut zdecydowanie mniejsza oferta godnych polecenia zamienników niż do aut niemieckich. Z pewnością nie jest to samochód tani w utrzymaniu.
~Bady
Sedan 2.3 T5 225KM 165kW
i tu jest różnie. Co do paliwa raz w trasie zszedłem do 7,5 litra na sto kilometrów ( jazda 100 km/h ) a potrafi i 20 litrów ale wtedy mało kto nas poogląda z przodu ( jazda 200/250 km/h ) .W mieście pali mi średnio 12,17 litrów ale ja wykorzystuje turbo cały czas, po to przecież jest. Części taniutkie w porównaniu z japońcami , cały rozrząd kosztował mnie 450 zł
~wiklina
Kombi 2.5 10V 144KM 106kW
Części kosztują normalne pieniądze. Sęk w tym, że auto ma już swoje lata i czasem jak coś się rozbiera i po drodze jest jakiś plastik czy guma to potrafi sie rozlecieć, wiec trzeba extra kupować takową część z tworzywa. Sklepy chyba zdaja sobie z tego sprawę, bo te rureczki, osłonki itp są zdecydowanie dużo droższe niz w młodszych samochodach.
~rysio1974@wp.pl
Kombi 2.3 T5 225KM 165kW
i tutaj już nie tak wesoło od 100km\\h 8l, 130 10l ,150 13l 170 16l 200 19l to są pomiary robione przez 160 tys wszystko mam zapisane pół europy zjeżdziłem i tak jest w mieście wychodzi 16l a co się popsulo NIC KOMPLETNIE NIC nie liczę oczywiście wymian klocków tarcz oleju pasków itp wszystko gra jak należy założylem instalacj gaz 2004 za 5 tyś